شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

احتمال تغییر پهنه‌های تفصیلی تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح‌های شهری در سالجاری ، از اجرای طرح تشکیل محدوده‌های مرکزی شهر با عنوان(DOWN TOWN) خبر داد و گفت: ایجاد محدوده مرکزی شهر تهران از اقدامات مهم در دست انجام است.

علیرضا نادری با بیان این مطلب گفت: تمامی شهرهای بزرگ جهان دارای یک محدوده مرکزی هستند که در تمام دنیا با عنوان DOWN TOWN شناخته می‌شود، اما در شهر تهران هیچ محدوده مرکزی وجود ندارد.

نادری با بیان اینکه محدوده‌ های مرکزی شهر در دنیا دارای شاخصه‌های معین و استانداری هستند، افزود: این محدوده‌ ها در کل دنیا دارای مشخصاتی است و حتی می‌تواند بافت تاریخی در محدوده‌های مرکزی شهر وجود داشته باشند.

وی تصریح کرد : مساله مهمی که در این محدوده‌ ها یاید رعایت شود، این است که ساخت پارکینگ در این محدوده نباید از ظرفیت مشخصی بیشتر باشد. چرا که در محدوده مرکزی شهر وجود پیاده ‌راه الزامی است و باید حمل ‌و ‌نقل عمومی در این محدوده فعالیت کند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه شهروندان باید این امکان را داشته باشند تا در محدوده‌های مرکزی شهرشب‌ها به عنوان یکی از مراکز تفریحی و گردشگری‌ استفاده کنند، اظهار کرد: باید محدوده مرکزی شهر به واسطه ایجاد تفریحات دیگر مانند رستوران‌ها، مراکز تئاتر و سینماها و… و با توجه به خلق و خوی ایرانی و اسلامی ما به یک مرکز تفریحی و گردشگری تبدیل شود.

نادری درادامه با اشاره به اجرای طرح پیاده‌ راه سازی محدوده بازار که در سال‌های گذشته توسط شهردار تهران اجرایی شد، افزود: مسلما تفکر مدیریت شهری از ایجاد پیاده ‌راه در محدوده بازار قطعا با اقداماتی که هم اکنون در دست اجراست ، در یک راستا قرار دارد و قرار است تا محدوده‌های تاریخی شهر تهران را از شب مردگی نجات دهیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به انتخاب مشاورانی برای مطالعه در خصوص ایجاد محدوده‌های مرکزی شهر گفت: برای ایجاد محدوده‌های مرکزی در شهر تهران مشاورهایی تعیین و الگوبرداری‌هایی که بر اساس مطالعات جهانی انجام شده براساس هویت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در پایتخت ایجاد می‌شود ، ضمن آن که نحوه کار و فعالیت و تفریح و گردش نیز در این محدوده‌ها به دقت مشخص خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه احتمال تغییر برخی از پهنه‌های تفصیلی شهر تهران در محدوده مرکزی وجود دارد ، گفت : محدوده‌های شاید نیاز باشد که برخی از این پهنه‌هایی که براساس طرح تفصیلی از قبل برای این محدوده‌ها مشخص شده است در کمیسیون ماده ۵ تغییر یابد و اگر لازم باشد در شورای عالی شهرسازی نیز این تغییرات مطرح خواهد شد.

نادری تصریح کرد : برخی از این پهنه‌ها امکان دارد که تغییر کند و البته تاکید می‌شود که این تغییرات احتمالی نیاز به بررسی و مطالعه بیشتر خواهد داشت. به گفته معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران خیابان تاریخی ولی عصر(عج) یکی از همین مراکز است که در چندین فاز کار مطالعاتی آن آغاز شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...