شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

آموزش نقشه پهنه بندی سیلاب

آموزش نقشه های پهنه بندی سیلاب که توسط شهرداری تهران تهیه و منتشر شده است.

چکیده آموزش:اولین قدم در مطالعات اقتصادی طرح های مدیریت سیلاب یا مهار سیلاب داشتن نقشه های پهنه بندی سیلاب می باشد. چرا که با توجه به پهنه سیل در دوره بازگشت های متعدد و برآورد خسارت در هر پهنه میزان سرمایه گذاری جهت جلوگیری از خسارت در حالت بهینه محاسبه خواهد گردید. در این نوع مطالعات گسترده هر سیل در دوره بازگشت مربوطه مشخص و کاربری اراضی و تاسیسات واقع در هر منطقه به دقت بررسی شده و خسارات محتمل آن تعیین می شود. که این رقم میزان سود ناشی از احداث تاسیسات سیل گیر را مشخص می سازد. در این صورت می توان متناسبا مقدار سرمایه گذاری توجیه پذیر جهت کاهش این مقدار را در مطالعات روشن ساخت.

شرکت های بیمه ای برای تعیین نرخ ریسک مناطق مختلف حاشیه رودخانه و دریافت حق بیمه متناسب با خطرپذیری هر منطقه به این نقشه ها نیاز دارند. در حال حاضر آنچه به عنوان بیمه سیل در کشور ما مطرح است، برای کلیه اراضی مجاور و رودخانه صرف نظر از میزان خطر پذیری آنها و صرفا با توجه به وسعت یا ارزش سرمایه گذاری های موجود، سهم بیمه را تعیین می نمایند. حال آنکه در صورت استفاده از نقشه های پهنه بندی سیلاب، غالب موسسات مالی قبل از سرمایه گذاری، محل مورد نظر را با این نقشه ها کنترل می نمایند و تدریجا سرمایه گذاری در مسیر سیلاب کاهش یافته و یکی از اهداف عمده مدیریت سیلاب تامین می گردد.

برای دانلود کلیک کنید

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

مدیریت عملیاتی سیلاب های شهری

مدیریت عملیاتی سیلاب های شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است آموزش مدیریت عملیاتی سیلاب های شهری که توسط شهرداری تهران تهیه و منتشر شده است. چکیده آموزش: مطابق آمار تهیه شده توسط سازمان ملل متحد ...
آموزش برنامه ریزی شهری و سیلاب های شهری

آموزش برنامه ریزی شهری و سیلاب های شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۷, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است آموزش برنامه ریزی شهری و سیلاب های شهری از سری آموزش های رسمی شهرداری می باشد. چکیده آموزش: توسعه شهرنشینی و رشد فیزیکی شهرها به ...