همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

برگزاری مراسم روز معمار

بزرگداشت روز معمار چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت «شیخ بهایی» و « روز معمار» ۳ اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد، علاوه بر سخنرانی‌هایی با موضوع «معماری و سینما»، جوایز برگزیدگان هشتمین دوره جایزه معماری میرمیران که با موضوع «معماری و سینما» برگزار شد، اهدا خواهد شد.

برپایی نمایشگاه آثار منتخب هشتمین دوره جایزه معماری میرمیران و نمایشگاهی از آثار دوره هفتم این مسابقه با موضوع «معماری فردا»، از جمله برنامه‌های روز معمار است که ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۳ اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان ایران گشایش خواهد یافت و تا ۵ اردیبهشت‌ماه دایر خواهد بود.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم نمایشگاه کتاب و نشریات تخصصی معماری،‌هنر و شهرسازی برپا خواهد شد. سوم اردیبهشت‌ماه هر سال، به بزرگداشت «شیخ بهایی» و «روز معمار» اختصاص دارد. شیخ بهایی مرجع تقلید و دانشمند نامدار عصر صفوی است که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و نجوم، ریاضیات و معماری تبحر داشت.

معماری مسجد امام در اصفهان، ‌تقسیم آب زاینده‌رود، مهندسی حصار نجف، ابداع نان سنگک، تعیین اوقات شبانه‌روز از روی سایه‌ آفتاب و طراحی بناهای کم‌نظیر اصفهان از جمله کتیبه‌های مساجد اصفهان، پل الله وردی‌خان (سی‌وسه پل)، پل خواجو، چهارباغ، میدان نقش‌ جهان، حمام شیخ بهایی، معماری حرم امام رضا (ع)، مجموعه کاخ های دولتی اصفهان(دولت خانه)، چینی خانه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی و مسجد شیخ لطف‌الله که معماران در ساخت و ساز آن از همفکری شیخ بهایی بهره‌مند شده‌اند در زمره آثار و فعالیت‌های این دانشمند عصر صفوی است.

هر ساله به مناسبت بزرگداشت «شیخ بهایی» و «روز معمار» برنامه‌‌ای از سوی بنیاد معماری میرمیران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود که امسال این مراسم روز چهارشنبه ۳ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

بزرگداشت روز معمار در خانه هنرمندان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بزرگداشت روز معمار به همت بنیاد معماری میرمیران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. بنیاد معماری میرمیران سوم تا پنجم اردیبهشت نمایشگاه هشتمین دوره مسابقه ...