شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

تدوین مقررات نظم نما

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: ضوابط مربوط به انظباط نما به عنوان گام اول در بحث نمای شهری تهیه شده که در در این ضوابط بام ساختمان ها به عنوان یکی از موضوعات مهم و نمای پنجم مورد توجه قرار دارد .

جواد کریمیان اقبال با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده درخصوص ساماندهی سیما و نمای شهری گفت : در این زمینه بر اساس مستند سازی های خوبی که انجام شد و همچنین سنجش مناطق، ضوابط و مقررات مناسبی تدوین و این ضوابط در محورهای خاصی از شهر اجرایی شد .

وی افزود : محور امام خمینی (ره) ، دماوند و امام علی (ع) جزو محورهایی بوده است که علاوه بر تک بناها بر سیما و منظر شهری آن کار شده است و با مشاوری که گرفته شد برای این محورها ضوابط خاصی تدوین و ابلاغ شد . کریمیان اقبال تصریح کرد : بر این اساس با ضوابطی که در این محدود ه ها ابلاغ شده است هر نمایی که جدید ساخته شود باید تابع این ضوابط باشد .

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران خاطر نشان کرد : از سویی دیگر، علاوه بر برنامه های کوتاه مدت ، شهرداری تهران ملزم شد تا ضوابط عام نما را تدوین کند تا بعد تصویب در کمیسیون ماده ۵ ابلاغ و ملاک عمل قرار گیرد که این کار نیز در سال ۹۱ آغاز شد و سال گذشته با حضور موثر اساتید صاحب نظر و متخصصان این حوزه ادامه یافت و در نهایت ضوابط عام نما تهیه شد .

وی افزود : این ضوابط به شورا و کمیسیون ماده ۵ ارائه شده و موضوع انظباط نما به عنوان گام اول ضوابط در بحث نما ارائه شده که بعد از طی مراحل قانونی و تصویب ابلاغ می شود .

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران خاطر نشان کرد : در این مبحث ، مبنا نظم نما است و ۵ مقوله مصالح ، پیشامدگی ها و فرورفتگی ها ، الحاقات ، تابلوها و بام به عنوان نمای پنجم مورد توجه قرار دارد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)