شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

مسکن «امید» جای «مهر» را می‌گیرد

در حالی وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه مسکن این وزارتخانه روزه سکوت گرفته که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌ریزی برای اجرای «مسکن امید» خبر داده، برنامه‌ای که به نظر می‌رسد جایگزین «طرح مسکن مهر» خواهد بود.

تسنیم: هنوز برنامه دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن کشور مشخص نیست، اما با این حال علی ربیعی در دیدار نوروزی با تشکل‌های کارگری از تهیه طرحی موسوم به «مسکن امید» در دولت خبر داد که برای کارگران بیمه شده فاقد مسکن و بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا می‌َشود.

 

وی با بیان این‌که طرح مذکور اجرایی‌تر از طرح مسکن مهر خواهد بود، افزود: این طرح به‌دنبال خانه‌دار کردن کارگران بیمه شده فاقد مسکن و بازنشستگان تامین اجتماعی در یک دوره ۵ ساله خواهد بود.

 

با وجود گذشت حدود هشت ماه از عمر دولت تدبیر و امید، اما برنامه وزارت راه و شهرسازی برای حوزه مسکن کشور همچنان نامشخص است. مسئله که واکنش شماری از نمایندگان مجلس را به‌دنبال داشته است.

 

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که وزیر راه و شهرسازی مجموعه اطلاعاتی را به‌عنوان پیش‌نویس طرح مسکن در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده به تسنیم گفته بود: آخوندی باید به‌طور دقیق و روشن جزئیات این طرح را به اطلاع نمایندگان برساند.

 

علی‌نعمت چهاردولی ، اظهار کرد: مجلس پیگیر وعده‌های وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن  است و برنامه‌های دولت در بخش مذکور یکی از مسائلی بود که نمایندگان به آن توجه دارند.

 

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته در یکی از آخرین جلسات کمیسیون عمران مجلس، آقای آخوندی دعوت شد و به سئوال نمایندگان در خصوص برنامه‌های دولت در بخش مسکن پاسخ داد.

 

وی تصریح کرد: وزیر راه در جلسه مذکور اعلام کرد طرحی را برای ادامه ساخت مسکن دارد که مجموعه اطلاعاتی از آنرا به‌عنوان پیش‌نویس در اختیار نمایندگان مجلس قرار داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که برنامه مذکور پیگیری خواهد شد، اظهار کرد: به‌طور قطع از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهیم با حضور در مجلس، جزئیات طرح خود برای بخش مسکن را به‌طور دقیق و روشن به اطلاع مجلس و کمیسیون عمران برساند.

 

به گزارش تسنیم، در قالب طرح مسکن مهر بیش از ۲٫۳ میلیون مسکن در سراسر کشور ساخته شده که حدود یک میلیون واحد آن از سال ۸۶ تاکنون به متقاضیان واجد شرایط (قشرهای کم‌درآمد) تحویل شده است. بر اساس برنامه تا پایان سال ۹۴ پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد، یعنی اجرای طرح مهر چیزی حدود ۱۰ سال زمان می‌برد.

 

حال باید دید دولت تدبیر و امید در یک دوره ۵ ساله چه تعداد مسکن را می‌تواند برای کارگران بیمه شده فاقد مسکن و بازنشستگان تامین اجتماعی بسازد. وزیر راه و شهرسازی از طرح مسکن اجتماعی و حمایتی به‌عنوان جایگزین مسکن مهر نام برده است، احتمالا مسکن امید اسم جدید طرح مسکن اجتماعی باشد که عباس آخوندی وزیر وقت مسکن و شهرسازی آنرا در دولت دوم سازندگی اجرا کرد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...