شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مشکل تملک اراضی بزرگراه همت

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه تملک اراضی در پروژه‌ی بزرگراه همت مشکل‌ساز شده است، گفت: توسعه‌ی شهرسازی باید همه جانبه باشد.

حیدر نوروزی با بیان اینکه پروژه‌ی همت پروژه‌ای ملی است و اجرای برنامه‌ریزی شده و بموقع آن، حساسیت‌های ویژه ای دارد، اظهار کرد: هم‌اکنون قطعه‌ی نخست این پروژه اجرایی شده و قطعه‌ی دوم و سوم آن در دست اجراست.

وی افزود: تملک اراضی و وجود معارضان عواملی هستند که اجرای این پروژه را با دشواری‌های خاصی مواجه و روند تکمیل این پروژه را کند کرده‌اند و حضور کارشناس و قیمت‌گذاری اراضی شخصی محدوده‌ی این پروژه کار زمانبری است که با اعتراض مالکان نسبت به قیمت کارشناسی شده بیشتر زمانبر می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز خاطرنشان کرد: بدون شک با همکاری بیشتر صاحبان اراضی این محدوده و تزریق بودجه برای تملک اراضی این پروژه‌ی ملی با سرعت بیشتری اجرا می‌شود.

نوروزی با اشاره به رشد سریع شهرسازی در استان البرز طی چند سال گذشته گفت: متأسفانه توسعه‌ی زیرساخت‌های شهری در استان البرز همگام با توسعه‌ی شهرسازی پیش نرفته و در این بخش عقب‌ماندگی‌هایی وجود دارد. به‌گفته‌ی وی، شهرسازی باید براساس نیازهای به روز شهروندان و شهروندمحور باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز ادامه داد: شتاب در روند شهرسازی بدون ایجاد امکانات شهری از جمله احداث فضای سبز، فضای آموزشی، ایجاد امکانات بهداشتی و درمانی، فضای ورزشی و … اقدامی غیرکارشناسی است که در سال‌های آتی مشکلات عدیده‌ای ایجاد می‌کند.

نوروزی افزود: طرح‌های شهرسازی باید پیش از اجرا در کارگروه‌های ویژه بررسی و پس از تصویب تأمین اعتبار و لازم‌الاجرا شوند. وی خاطرنشان کرد: توسعه و رشد همه جانبه شهرسازی تنها از عهده‌ی یک دستگاه و ارگان خاصی برنمی‌آید و در این خصوص همه‌ی دستگاه‌ها متناسب با حوزه‌ای که دارند باید وارد عمل شوند و با تعامل سازنده زمینه‌ی ایجاد شهری در خور شأن شهروندان البرزی ایجاد کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز به وجود ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان البرز اشاره و اظهار کرد: اگر امروز برای بهسازی و در مواقعی تخریب و نوسازی این بافت‌های فرسوده راه حل‌های عملی نداشته باشیم در آینده در این حوزه با مشکل مواجه می‌شویم. نوروزی گفت: وجود بافت‌های فرسوده در استان در زمان وقوع حوادث طبیعی می‌تواند بحران‌ساز شود و خسارت‌های مالی و جانی زیادی را به بدنه‌ی استان وارد کند.

وی یادآور شد: ارائه‌ی تسهیلات بانکی مناسب و کم‌بهره به ساکنان بافت‌های فرسوده استان و اجرای طرح‌های تشویقی برای کسانی که در خصوص بهسازی منزل مسکونی خود اقدام می‌کنند می‌تواند در کاهش میزان بافت‌های فرسوده‌ی استان موثر باشد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...