شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

شهر با پژوهش ساخته می‌شود

شهردار اهواز گفت: دوران آزمون و خطا در شهر اهواز گذشته است و باید بر اساس تصمیمات علمی و آگاهانه حرکت کنیم زیرا شهر با پژوهش ساخته می‌شود.

سید خلف موسوی در مراسم تجلیل از پژوهشگران بر‌تر شهرداری اهواز که در سالن اجتماعات شورای شهر اهواز برگزار شد اظهار کرد: تصمیم‌گیری برای انجام کارهای عمرانی در کلانشهر اهواز باید با پژوهش انجام شود و شورای شهر اهواز نیز عزم خود را برای کارهای پژوهشی جزم کرده است. وی با بیان اینکه شهر با پژوهش ساخته می‌شود اذعان کرد: در برنامه‌های سال ۹۳ شهرداری اهواز طرح برون سپاری خدمات در دستور کار قرار دارد که برای اجرای این طرح به همکاری شهروندان، مطبوعات، شورای شهر، دانشگاه‌ها و مسئولان استانی نیاز داریم.

شهردار اهواز با بیان اینکه اگر دانشگاه‌ها پیوند محکم با شهرداری نداشته باشند نمی‌توانیم به اهداف خود دست یابیم تصریح کرد: دوران آزمون و خطا در شهر اهواز گذشته است و باید براساس تصمیمات علمی و آگاهانه حرکت کنیم. وی اضافه کرد: شهر‌ها توسعه یافته است و به‌‌ همان نسبت توقعات و خواسته‌های به جای مردم نیز افزایش یافته بنابراین باید در جهت احیای حقوق شهروندی حرکت کنیم.

موسوی عنوان کرد: شهروندان در مقابل عوارضی که به شهرداری اهواز پرداخت می‌کنند شهری پاکیزه، زیبا با مبلمان و منظر شهری در خورشان خود انتظار دارند. وی بر وجود معماری اسلامی در شهر‌ها تاکید کرد و گفت: شهرهایی که خیلی مدرن ساخته می‌شوند وقتی که فاقد معماری اسلامی باشند شهر را به سمت دیگری سوق می‌دهند اما اگر با آموزه‌های دینی در ساخت و ساز شهر حرکت کنیم شهر را به جایی می‌بریم که مورد نظر مقام معظم رهبری است.

شهردار اهواز با اشاره به اینکه دانشمندان پژوهش محور می‌توانند در شهر تحولاتی ایجاد کنند اظهار کرد: ما باید این امیدواری در ساختار شهرداری ایجاد کنیم که که پژوهشگران احساس کنند می‌توانند در شهرداری مدارج پیشرفت را طی کنند. وی با بیان اینکه در شهر همه نگاه‌ها به شهردار است که چه کاری انجام می‌دهد در صورتی که نگاه باید به سمت مجموعه باشد افزود: درست است که شهردار در مجموعه تصمیم گیرنده است اما این امر نافی خلاقیت مدیرانه و معاونان شهرداری نیست و هر مدیری روزانه حداقل دو ساعت از وقت خود را صرف فکر کردن به یک خلاقیت جدید کند.

موسوی با تاکید بر اینکه باید نسبت به اهواز تعصب داشته باشیم عنوان کرد: بعضی از افراد سی سال در اهواز کار و زندگی می‌کنند اما وقتی از آن‌ها می‌پرسی کجایی هستی حاضر نیست بگوید که اهوازی هستم. وی اضافه کرد: این هویت اهوازی بودن را باید تقویت کنیم، اینکه می‌گوییم اصفهان پیشرفت کرده است به دلیل تعصبی است که اهالی نسبت به این شهر دارند.

شهردار اهواز خاطر نشان کرد: وظیفه شهرداری کسب درآمد برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان است و برای رسیدن به این مهم باید زمینه مشارکت سرمایه گذاران در شهرداری اهواز فراهم شود.

وی ادامه داد: برای افزایش مشارکت‌ها و سرمایه گذاری بخش خصوصی باید ابتدا اعتماد مردم جلب شود و احساس کنند که شهر با پول آن‌ها ساخته می‌شود. موسوی بیان کرد: در حال حاضر در شهرداری به پژوهش در این زمینه که چرا سرمایه‌گذاری در اهواز نمی‌شود و مردم به سیستم شهرداری اعتماد ندارند نیاز داریم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...