شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

رعایت نشدن معیار شهرسازی در زاهدان

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزشیابی شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: در صدد هستیم تا اصلاح ساختاری شهرداری را به سمتی ببریم که تحولات در آن نمود پیدا کند.

پرویز سارانی افزود: متاسفانه در مجموعه ی شهرداری به امورات دیر پاسخ داده می شود و موازی کاریها و نبود زیرساخت‌های لازم باعث ایجاد بن بستهایی شده است، لذا شورای شهر برنامه هایی را جهت برون رفت از این بن‌بست‌ها در دستور کار خود قرار داده است.

وی از اجرای طرح دفاتر پیشخوان خدمات شهرداری در آینده‌ی نزدیک خبر داد و گفت: این طرح به تصویب شورا رسیده است و برای اولین بار در زاهدان عملیاتی خواهد شد و هدف ما از اجرای این طرح تسریع در امور، دقت در ارائه ی خدمات با کیفیت به مردم، جلوگیری از رفت و آمدهای اجباری متعدد، مدیریت وقت و از همه مهم‌تر شفاف سازی و سالم سازی و پیش بردن امورات شهری به سمت قانونمند شدن است. سارانی تصریح کرد: طرحی در شورا مصوب شده که مردم عزیز می‌توانند تمامی عوارض خود را از طریق اینترنت و تلفن همراه پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون نظارت و ارزشیابی شورای شهر بیان کرد: مردم امید به بهبود شرایط دارند باید به عزت و کرامت آنها احترام بگذاریم، لذا بحث نظارت بر مصوبات شورا تا حصول نتیجه بسیار مورد توجه قرار دارد و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده تا کنون ۵۰ درصد از وعده‌هایی ‌که داده‌ایم، عملی شده است و مابقی آنها نیز جهت اجرا در بودجه ی سال ۹۳ گنجانده خواهد شد.

وی افزود: شورای شهر فقط مربوط به شهرداری نیست، بلکه وظیفه ی نظارت بر تمامی حوزه های شهری را نیز به عهده دارد، لذا باید این ذهنیت مردم نسبت به شورا و شهرداری را از بین ببریم. وی اظهار کرد: مردم نباید چوب اشتباهات مسئولین را بخورند، معیارهای شهرسازی در خیلی از جاها رعایت نشده و مردم را دچار مشکل کرده است.

سارانی از مطالعه و بررسی اجرای طرح جی آی اس شهری خبر داد و گفت: زاهدان مدتی است که از آن بعنوان یک کلانشهر نام برده می‌شود اما خیلی از واقعیت‌ها در آن اتفاق نیفتاده است، لذا یکی از اموری که می‌تواند در این مسیر کمک شایانی کند، بحث اجرای جی آی اس است که با اجرای این طرح مردم می‌توانند از محل قرار گرفتن کلیه‌ی مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی، اداری، نظامی، خیابان‌ها و غیره در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوند.

وی هزینه‌ی اجرای این طرح را ۸۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: با راه اندازی این طرح شهروندان و میهمانانی که به زاهدان سفر می‌کنند، می‌توانند از طریق اینترنت ‌یا تلفن همراه از امکانات آن استفاده‌ی کافی را ببرند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر در رابطه با کوچک سازی بدنه‌ی شهرداری نیز گفت: طرح اصلاح ساختار سازمانهای شهرداری در دست بررسی است، چراکه تعدادی از سازمان‌های شهرداری همسو با هم بوده و به موازات یکدیگر عمل می‌کنند که ادغام آنها می‌تواند در مدیریت، کاهش هزینه‌ها بسیار موثر واقع شود.

‌تدوین آئین نامه نظام جامع تشویق و تنبیه نیز از دیگر مواردی بود که سارانی به آن اشاره کرد و افزود: هر مدیری که نسبت به اهداف و استراتژی کلان شورا و شهرداری که همان اصلاح ساختاری در جامعه است، بتواند حرکت کند و خود را نشان دهد، تشویق خواهد شد و هر مدیری که نتواند با شرایط حال حاضر و متناسب با پیشرفت جامعه حرکت کند، بایستی از جایگاهی که دارد تنزل پیدا کند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود