شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

مطالعه ساماندهی میادین پایتخت

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برنامه ساماندهی میادین پایتخت گفت: طرح مطالعاتی ۳۰ میدان و محور اصلی شهر توسط صاحب نظران این عرصه انجام شده که یکی از این میادین میدان انقلاب است که طرح مطالعاتی آن در کمیسیون معماری و شهرسازی در حال بررسی است.

علی کامیاب در نشست خبری که در برج میلاد برگزار شد با بیان اینکه در ساماندهی میادین جوانب هویتی، ارزشی، ترافیکی و … در نظر گرفته شده است نباید شتابزده طراحی میادین را اجرایی کنیم. وی درباره نماد میدان انقلاب گفت: در خصوص طراحی این نماد فراخوانی در این رابطه منتشر شد که هیچکدام از آثار ارسالی مورد تایید هنری قرار نگرفت که امیدواریم طرحی در خور این میدان طراحی شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص توسعه پیاده راه های پایتخت گفت: توجه به پیاده محوری تنها در انحصار پیاده راه سازی نیست. اگر پیش از این مخاطب اصلی دیواره نگاری ها و آثار حجمی رانندگان خودروها بودند حالا عابران پیاده مخاطبان این آثار هنری هستند. ما باید تلاش کنیم فضاهای عمومی توسعه پیدا کنند.

به گفته کامیاب در صورت تصویب شورا پیاده راه قدس – تجریش به عنوان نخستین پروژه پیاده راه سازی در سال آینده اجرایی خواهد شد. وی با اشاره به تبلیغات غیرمجاز در فضای پایتخت گفت: سالانه ۴۰ میلیارد تومان صرف پاکسازی تبلیغات غیرمجاز در سطح شهر می شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: در این رابطه با اصنافی که بیشترین تبلیغات غیرمجاز را دارند گفتگو کرده ایم و حتی فضاهای تبلیغاتی دیگری مانند تبلیغ در همشهری های محله و … در اختیارشان قرار داده اما باز هم شاهد نصب چنین تبلیغاتی در سطح شهر هستیم.

وی با تاکید بر این که باید المان های زائد در سطح شهر پاکسازی شود گفت: اجازه بدهید تهران نفست بکشد متاسفانه تبلیغات غیرمجاز سطح خیابان های ما را نیز پوشانده است.

کامیاب از ساماندهی سایبان های فرسوده، کرکره های مستعمل و … خبر داد و گفت: برخی از محورهای تاریخی پایتخت از جمله ناصرخسرو، خیابان انقلاب تا چهارراه ولیعصر، خیابان ولیعصر تا خیابان زرتشت به عنوان الگو ساماندهی می شوند.

وی از برگزاری جشنواره پلاک نو به عنوان برنامه های ویژه نوروز خبر داد و گفت: این جشنواره مخصوص شهروندان تهرانی و برای مشارکت دادن آنها بر زیباسازی فضاهای شهری است که در این جشنواره ۱۱۰ شهروند مورد تقدیر قرار می گیرند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از حذف ۱۵ هزار متر مربع سازه تبلیغاتی خبر داد و گفت: بسیاری از این سازه ها فرسوده و اضافه و یا جانمایی درستی نداشتند که این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)