شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

تهیه طرح تفضیلی بافت قدیم کرمان

مدیر‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان به نبود طرح تفصیلی برای بافت قدیم اشاره ‌و اظهار کرد: با توجه به اینکه در بافت قدیم شهر فقط طرح جامع داریم، لازم است با یک کار تیمی و هماهنگ میان شهرداری، مسکن و شهرسازی و میراث فرهنگی، کار نیمه تمام طرح تفصیلی بافت قدیم که مشاور سال‌ها پیش تهیه کرده است، به سرانجام رسد.

در دیدار رییس و اعضای شورای شهر کرمان با مدیر کل جدید میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان بر افزایش تعامل میان شهرداری‌، شورا و میراث فرهنگی به منظور حل معضلات گسترده بافت قدیم و ارتقاء جایگاه گردشگری کرمان تاکید شد.

“فتح الله مویدی”، رییس شورای شهر کرمان‌، با اشاره به سوابق بسیار مثبت اجرایی “علی مهاجری” در دوران دفاع مقدس و مدیریت های مختلف در استان و شهر کرمان، انتصاب وی را بسیار مناسب و عامل تحول عمده در این بخش دانست و تصریح کرد: “علی مهاجری” در سمت‌هایی از جمله مدیر کل زندان، شهردار کرمان و ریاست شورا حضوری تحول آفرین داشتند، بطوری‌که به عنوان مثال پس ازانتصاب وی به سمت شهردار کرمان، بودجه این ارگان که در حدود سه میلیارد تومان بود بیش از ۴۰۰ درصد افزایش یافت.

رییس شواری شهر کرمان به مدیریت نقش آفرین “علی مهاجری” در دوره سوم شورا نیز اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد: وی همچنان گذشته بتواند منشاء اتفاقات شایسته‌ای برای شهر کرمان در بحث گردشگری و میراث فرهنگی باشد.

در این دیدار “علی مهاجری”، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان، به وجود رفاقت و همدلی میان اعضای شورای دوره سوم اشاره و تصریح کرد: امیدوارم اعضای شورای چهارم نیز من را عضو افتخاری شورای شهر و میراث فرهنگی را زیر مجموعه آن بدانند.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی کرمان وجود هماهنگی و تعامل میان شورا، شهرداری و این سازمان به منظور رونق هر چه بیشتر در بافت قدیم را ضروری دانست و گفت: مصمم هستیم در این دوره مشکلاتی که سال‌های قبل حل نشده‌اند، مرتفع شود. وی از توافق چند روز اخیر این سازمان با بخش خصوصی به منظور حفظ باغ فتح آباد که الگوی ساخت باغ شاهزاده است، خبر داد.

مدیر‌کل میراث فرهنگی کرمان به مشکلات ساختاری این سازمان در بحث منابع مالی اشاره کرد و گفت: از آنجا که منابع مالی در این سازمان به پروژه‌ها تعلق می‌گیرد، در صورت عدم جذب منابع مالی یا جذب ناقص آن، حتی برای پرداخت حقوق پرسنل نیز مشکل بوجود می‌آید که بایستی در این موارد‌ یا مواردی از جمله واگذاری‌های ابنیه به بخش خصوصی جهت مرمت و بهره برداری، در آیین نامه‌ها تجدید نظرهای اساسی صورت پذیرد‌.

وی پرداختن به گردشگری استان کرمان و رونق آن را اولویت اول کاری این سازمان اعلام ‌و اظهار کرد: به منظور استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان‌، هفته آینده جمعی از مسئولان ارشد استان به عراق سفر می‌کنند تا با حضور استاندار بتوانیم بخش قابل توجهی از یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر عراقی را با توجه به پرواز مستقیم نجف به کرمان به سمت جاذبه‌های گردشگری استان جذب کنیم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...