شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تبادل تجربیات نوسازی بافت فرسوده

تجربیات نوسازی بافت های فرسوده در تهران در اختیار عضو شورای شهر، معاون شهرسازی و معاون فنی عمرانی شهرداری آباده شیراز قرار گرفت.

جلسه ای به منظور تبادل تجربیات نوسازی در شهر تهران با معاون شهرسازی، معاون فنی عمرانی و یکی از اعضای شورای شهر آباده شیراز در محل سازمان نوسازی برگزار شد. در این جلسه مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه ها و فعالیت های این سازمان پرداخت.

جعفری خاطرنشان کرد: قبل از اینکه بخواهیم هرگونه مدل و یا طرحی را جهت نوسازی بافت های فرسوده ارائه دهیم ضروری است ابعاد مسئله را خوب شناسایی کنیم. مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که ابعاد فرسودگی را می توان از منظر های مختلفی مورد بررسی قرار داد، تصریح کرد: در تدوین نقشه راه برای احیاء و بازآفرینی شهر، لازم است بعد شهرسازی از منظر سرانه ها و طراحی شهری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: توجه به هویت شهرسازی و معماری اسلامی ایرانی بعد دیگری است که می بایست در فرآیند نوسازی مورد توجه قرار گیرد که این بعد همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد. جعفری با بیان اینکه در فرسودگی ۲ نوع تهدید بالقوه و بالفعل وجود دارد، توضیح داد: آسیب های اجتماعی، کیفیت پائین زندگی، پائین بود سطح توانمندی اقتصادی و … از جمله تهدیدهایی است که هم اکنون بصورت بالفعل در بافت های فرسوده شاهد آن هستیم و مخاطرات ناشی از وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله، تهدید بالقوه ای است که همواره در کمین بافت های فرسوده سطح شهر می باشد.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ابعاد اجتماعی، عمرانی، اقتصادی، حقوقی و سرمایه گذاری و تأسیسات و زیرساخت های شهری از جمله دیگر ابعادی است که می بایست در فرآیند احیاء و بازآفرینی شهر مد نظر قرار گرفته شوند.

وی با تأکید بر نقش مهم شورای اسلامی شهر تهران در حمایت از نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران خاطرنشان کرد: اتخاذ رویکردهای مناسب برای نوسازی، شناسایی دستگاه های ذی مدخل، تدوین بسته های تشویقی جهت نوسازی، الگوسازی هویت معماری اسلامی ایرانی و در نهایت تحقق جریان نوسازی مردمی اصلی ترین هدف این سازمان در فرآیند نوسازی است.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران راه اندازی دفاتر خدمات نوسازی، امضاء تفاهم نامه های مختلف در راستای ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، تعریف پروژه های محرک توسعه و طرح های اقتصادی و … از جمله فعالیت هایی است که در قالب حمایت، هدایت و نظارت در این سازمان انجام شده است.

گفتنی است مدیران و کارشناسان شهرداری آباده شیراز پس از برگزاری این جلسه از بافت های فرسوده در برخی از مناطق شهر تهران و دفاتر خدمات نوسازی بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند نوسازی قرار گرفتند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...