همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

افق شهرسازی ۱۰۰ ساله دیده شود

عضو جدید شورای شهر اردبیل افق دید ما در توسعه شهری ۱۰۰ ساله و حتی بیشتر باشد چرا که با نگاه امروز و فردا نمی‌توان شهری توسعه یافته ساخت.

علیرضا سلیمانی در اولین گفت‌و گوی خود پیش از مراسم تحلیف اظهار داشت: اولین رویکرد و هدف‌گذاری بنده این است که بی‌وقفه برای شهرمان درست و هدفمند برنامه‌ریزی کرده و تلاش کنیم و در این مسیر منافع شهری را بر همه منافع سیاسی، اقتصادی، جناحی، شخصی، گروهی، فامیلی و منطقه‌ای ترجیح دهیم.

وی با اشاره به گذر سریع زمان و از دست رفتن فرصت‌ها خاطرنشان کرد: نباید فرصت‌ها را به بطالت سپری کرده و یا با حاشیه‌سازی‌های بی مورد و وقت‌گیر انرژیمان را هدر دهیم بلکه شورای شهر با ۱۳ عضو کارآمد خود می‌تواند نقطه وحدت‌آفرین و کانون تحول باشد و با قدر دانستن ظرفیت‌های موجود بهتر و بیشتر از این بتوان به شهر و دیارمان خدمات ارائه کرد.

عضو جدید شورای شهر اردبیل ابراز داشت: بنده با ۱۵ سال کار مفید و تجربه‌ای که در حوزه عمران دارم قطعاً با حضورم در شورا سعی خواهم کرد با نظارت‌ها و دقت‌ عمل بیشتر هم کیفیت ساخت و ساز را افزایش داده و هم زمینه‌ای را فراهم آورم تا ساخت و سازها و کارهای عمرانی با کیفیت مناسب انجام شود تا مردم بتوانند طولانی مدت از این خدمات استفاده کنند.

سلیمانی ادامه داد: ما فرصتی برای دوباره‌کاری‌ها و تجدیدنظرها در اجرای پروژه‌ها نداریم بلکه افق دید ما باید در این حوزه یک افق ۱۰۰ ساله باشد تا با کیفیت کارها به انجام رسیده و عملیاتی شود.

وی ضرورت چابک‌سازی شهرداری و حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس افق چشم‌انداز نظام را یادآورشد و افزود: ما در کنار پشتیبانی از کارهای کارشناسی و کیفی و تخصصی شهرداری تلاش می‌کنیم تا مشاوری امین برای شهرداری باشیم اما انتظار داریم تمام ایده‌پردازی‌ها اعضای شورا عهده‌دار نشوند بلکه خود شهرداری خود در این زمینه ورود پیدا کرده و از ظرفیت بخش خصوصی نیز بهترین استفاده را ببرد.

عضو جدید شورای شهر اردبیل بیان داشت: ما زمانی موفق خواهیم شد که در قالب کمیسیون‌های تخصصی شورا از نظرات افراد مجرب، کاربلد، با تجربه و آشنا به حوزه‌های عمران و آبادانی شهر و سایر حوزه‌های استفاده کنیم که در این صورت تحول زیربنایی رقم می‌خورد.

علیرضا سلیمانی متولد ۱۳۵۴ و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران است که صاحب مجموعه‌های تولیدی در حوزه صنعت ساختمان بوده که به عنوان اولین عضو علی‌البدل بعد از کناره‌گیری جواد زنجانی برای عهده‌داری مسئولیت فرمانداری اردبیل عضو جدید شورای شهر اردبیل معرفی و مراسم تحلیف برای او برگزار شد تا به صورت رسمی به عنوان عضو شورای شهر اردبیل فعالیتش را آغاز کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...