همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

رویکرد نوین در بافت‌های تاریخی کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تاکنون برای بیش از ۱۳۰ شهر تعیین حدود شهر تاریخی مشخص شده است، گفت: با همکاری شرکت عمران و بهسازی تعاریف، بنیان‌ها و رویکردهای علمی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا رویکرد نوینی نسبت به بافت‌های تاریخی داشته باشیم.

پیروز حناچی در خصوص وضعیت بافت‌های تاریخی در شهرها اظهار داشت: در مورد شهرهای تاریخی در سال‌های گذشته اقداماتی انجام شده است و مهمترین موضوع تعیین حدود شهر تاریخی بوده که برای بیش از ۱۳۰ شهر ابلاغ شد و شهرها از محدوده تاریخی خود مطلع شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: نکته مورد توجه این است که در بافت تاریخی شهر، شهرداری شورای شهر و همه ارگان‌هایی که تامین زندگی در شهر می‌کنند، با نظارت سازمان میراث فرهنگی در سامان دادن بخش تاریخی مداخله دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه اینطور تصور شده که همه مسئولیت بافت تاریخی شهر برعهده سازمان میراث است، بیان کرد: متاسفانه اگر در آنجا تخریبی اتفاق می افتد هیچ مسئولیتی حتی بر عهده شهرداری و دیگر ارگان ها نیست.

حناچی تصریح کرد: با استفاده از تیمی که در وزارت راه وجود دارد و با همکاری شرکت عمران و بهسازی تعاریف، بنیان ها و رویکردهای علمی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا رویکرد نوینی نسبت به بافت های تاریخی داشته باشیم.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مباحثی در مورد کیفیت ثبت بافت های تاریخی هم وجود دارد، گفت: نوع ثبت از سوی مراجع قضایی هم ایراد گرفته شده است و اگر امکان حقوقی و قانونی باشد اقدام می‌کنیم.

حناچی اظهار داشت: کاری که در شورای عالی شهرسازی شکل می گیرد، این است که در بالاترین سطوح طرح ها چهارچوب حفاظت را مطرح می کنیم، البته حفاظت یک فرآیند است یعنی از مقیاس کلان ملی تا مسئولین محلی باید دست به دست بدهند. با تغییر فضا این شرایط برای استانداران، مسئولان مسکن و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری فراهم است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)