شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تغییر کاربری فضای سبز تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تغییر کاربری ۳۷۰ هکتار از فضای سبز تبریز، گفت: قرار نیست برای تامین منابع مالی، محیط زیست را بفروشیم و مردم هم چنین خواسته‌ای ندارند.

اسماعیل جبارزاده در آیین اختتامیه ویژه برنامه‌های روز جهانی تالاب‌ها در تبریز، تصریح کرد: خوشحالیم که دولت دکتر روحانی کمر به احیای دریاچه ارومیه بسته است، هرچند اگر این کار در سالیان گذشته انجام می‌شد هزینه به مراتب کمتری در برداشت. وی با بیان این که عوامل متعددی در خشک شدن دریاچه ارومیه موثر بوده است، خاطرنشان کرد: البته معتقدم که عدم توجه کافی و عدم مدیریت در رأس این عوامل قرار دارد و این بی‌توجهی موجب تحمیل هزینه‌های گزاف و جریحه‌دار شدن احساسات مردم شده است.

جبارزاده افزود: امیدواریم ستاد احیای دریاچه ارومیه با تجربه مدیریتی دکتر کلانتری و با کمک گروه‌های علمی بتواند برنامه مشخصی برای نجات این دریاچه ارایه کند و آذربایجان شرقی هم با همه امکانات دولتی و مردمی خود همراه این ستاد خواهد بود. استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اظهار داشت: در گذشته مسئولان از سازمان محیط زیست می‌خواستند که کوتاه بیاید، اما من امروز اعلام می‌کنم که اگر از ارزش‌های محیط زیست کوتاه بیایید مرا در مقابل خود خواهید دید.

جبارزاده افزود: قابل قبول نیست که یک واحد صنعتی محیط زیست را آلوده کند و با پرداخت جریمه به آلایندگی ادامه دهد، آلودگی محیط زیست با جریمه قابل جبران نیست، لذا از سازمان محیط زیست استان می‌خواهم در صورت آلاینده بودن هر یک از واحدهای صنعتی، جلوی فعالیت آن را بگیرد.

وی با بیان این که بنا نداریم به بهانه توسعه، فضای سبز را به فضای مسکونی و تجاری تبدیل کنیم، افزود: زمانی تبریز شهر باغات سرسبز بود، اما متاسفیم که امروز مردم حسرت آن روزها را دارند. جبارزاده با اشاره به تغییر کاربری ۳۷۰ هکتار از فضای سبز تبریز، خاطرنشان کرد: قرار نیست برای تامین منابع مالی، محیط زیست را بفروشیم و مردم هم چنین خواسته‌ای ندارند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت اصول علمی و قانونی توسط سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: بنده از امروز یکی از محیط‌بانان این سازمان هستم و با تمام توان از این سازمان حمایت می‌کنم تا وضعیت زیست‌محیطی آذربایجان را بهبود ببخشیم. دوم فوریه هر سال که مصادف با ۱۳ بهمن است، به نام روز جهانی تالاب‌ها نام‌گذاری شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)