شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

باغات تهران پارک‌ عمومی می‌شوند

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، گفت: باغاتی که در دامنه جنوبی البرز مخصوصا مناطق یک، دو، پنج، ۲۲ و چهار واقع شده شناسایی تملک و برای آنها شناسنامه تهیه می‌کنیم و به زودی این باغات به پارک‌های عمومی تبدیل می‌شوند.

علی‌محمد مختاری گفت: بیش از ۳۶ هزار هکتار کمربند سبز پیرامون شهر تهران در دو فاز آماده شده و امسال نیز تا ۱۵ اسفند ماه ۱۳۵۰هکتار دیگر در راستای کمربند سبز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با هدف استفاده از ظرفیت اماکن خصوصی برای توسعه فضای سبز و احیا باغچه‌های اماکن مسکونی طرح اهدافهای و کاشت رایگان در منازل شهروندان را از ابتدای بهمن ماه سال جاری در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت آغاز کرده است و در این طرح شهروندان می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ یا مراجعه به مراکز آموزش و مشاوره گل و گیاه درخواست کاشت نهال به صورت رایگان را بدهند تا اکیپ‌های کاشت به منازل آنان اعزام شود.

وی تاکید کرد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت بیش از ۶۹ کلینیک گل و گیاه و یا همان مرکز آموزش دارد که در این طرح به شهروندان ارایه خدمات می‌کنند و شهروندان می‌توانند برای کاشت نهال در این مراکز ثبت نام کنند.

مختاری در خصوص اکیپ‌های اعزامی به منازل شهروندان برای کاشت نهال، گفت: به منظور حفظ شئونات اسلامی و حرمت خانواده‌ها سرپرستی اکیپ‌ها به خواهران کارشناس محول شده است. در حقیقت این خواهران به عنوان سرپرست و دو نفر از همکاران سازمان در قالب اکیپ برای کاشت نهال به منازل شهروندان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: افراد عضو اکیپ، آموزش‌های لازم برای مراقبت و نگهداشت نهال‌های کاشته شده در منازل را به شهروندان ارایه می‌کنند. مختاری تاکید کرد: در این طرح انتخاب نهال مثمر و یا غیرمثمر با شهروندان است. همزمان با اجرای این طرح کاشت گسترده نهال در معابر، بوستان‌ها و حاشیه بزرگراه‌ها به اجرا گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح کاشت نهال در منازل از ابتدای بهمن ماه تا ۲۱ اسفند ادامه خواهد داشت، افزود: امیدواریم بتوانیم در طرح بیش از هشت میلیون نهال در منازل شهروندان،‌ معابر،‌ پارک‌ها و حاشیه بزرگراه‌ها بکاریم و از این طریق سرانه فضای سبز را در تهران به میزان قابل توجهی افزایش دهیم. وی افزود:‌ درخت‌هایی چون سیب،‌ گلابی و خرمالو که با شرایط اقلیمی تهران همخوانی دارند در قالب درختان مثمر و درختانی چون چنار و اقاقیا در قالب درختان غیرمثمر در طرح مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

مختاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان در حفظ و نگهداری از باغات شهر تهران گفت: بر اساس فرمایشات معظم له شهرداری تهران برای حفظ فضای سبز شهر تهران به ویژه باغات آن از طریق تملک و تبدیل باغات به پارک‌های عمومی با حفظ تمامیت باغات اقداماتی را در دستور کار دارد.

وی تاکید کرد: به دستور شهردار تهران کمیته‌ای‌ در راستای شناسایی و تملک باغات شهر تهران متشکل از معاونت شهرسازی، معاونت فنی و عمرانی اساتید دانشگاه و کارشناسان سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با هدف اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری تشکیل شد.

وی با اشاره به جنگل‌کاری در ارتفای بالای ۱۸۰۰ متر اشاره که دو از دستور کار قرار گرفتن طرحی با ۱۰ هزار هکتار خبر داد و گفت: باغاتی که در دامنه جنوبی البرز مخصوصا مناطق یک، دو، پنج، ۲۲ و چهار واقع شده سعی کردیم شناسایی کنیم و برای آنها شناسنامه تهیه کنیم. امیدواریم با این شناسنامه‌ها و دستوری که شهردار تهران داده‌اند بتوانیم از طریق تملک و تبدیل این باغات به پارک‌های عمومی در حفظ باغات گام‌های موثری را برداریم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...