شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

برج میلاد

مجموعه برج میلاد
مرکز ارتباطات بین المللی تهران که نتیجه تلاش مهندسین و متخصصین ایرانی است، با کاربری های خاص و چند منظوره در جهت ارتقا خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد و توسعه یافته است.این مجموعه با پیوند طراحی نوین و ایرانی-اسلامی بعنوان نماد نوین تهران، خدمات خاص و متمایزی را به مخاطبان خود ارائه می نماید.. این مجموعه تحت عنوان مرکز ارتباطات بین المللی تهران شامل برج میلاد میلاد، مرکز همایش های بین المللی، هتل پنج ستاره و مرکز تجارت جهانی است مهمترین بخش این مجموعه، برج میلاد و نماد نوین تهران می باشد که دارای کاربری های مختلف و چند منظوره ای است.

برج میلاد
برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر، چهارمین برج بلند مخابراتی دنیا و بلندترین برج مخابراتی در خاورمیانه است. بمنظور ارائه خدمات ایمن و چند منظوره تمامی تمهیدات و تجهیزات لازم در این برج پیش بینی شده است.برج میلاد شامل پنج بخش پی، پای برج، شفت، راس برج و دکل مخابراتی است.
ساختمان پای برج در شش طبقه بنا شده است. ساختمان پای برج در شش طبقه بنا شده است.در طبقات اول تا سوم پای برج ۶۳ واحد تجاری، ۱۱ واحد فود کورت، یک تریا و یک نمایشگاه محصولات تجاری به وسعت ۲۶۰ متر مربع پیش بینی شده است.
طبقات اول و دوم زیر همکف شامل فضاهای اداری، تاسیساتی و مرکز داده است. طبقه همکف به ورودی و پذیرش بازدید کنندگان اختصاص یافته است.شفت برج با ارتفاعی بالغ بر ۳۱۰ متر سازه ای بتونی است.در سه وجه این شفت،شش آسانسور با سرعت ۷ متر بر ثانیه جهت انتقال بازدید کنندگان به راس برج تعبیه شده اند. وجه چهارم شفت نیز به پله های اضطراری اختصاص یافته است.
سازه راس برج سازه ای فلزی است که با وزن ۲۰۰۰۰ تن و مساحت ۱۶۰۰۰ متر مربع در ۱۲ طبقه بنا شده است.این سازه مرتفع ترین سازه طبقاتی در برج های مخابراتی دنیا است. در طبقات راس برج منطقعه ایمن از آتش،سالن دید سر بسته، تریا، گالری آزاد هنری،سکوی دید باز، رستوران گردان و ویژه و طبقات مخابراتی و گنبد آسمان با کاربری های منحصر بفرد در نظر گرفته شده است.
دکل مخابراتی در چهار طبقه و با ارتفاع ۱۲۰ متر ساخته و نصب شده است.طبقات زیرین دکل محل نصب آنتن های مخابراتی کاربران عمومی و سه طبقه فوقانی به آنتن تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده شده است.

مرکز همایش های بین المللی میلاد
مرکز همایش های بین المللی برج میلاد به منظور برگزاری رخدادها های مختلف مانند کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها، جشنواره ها، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها بنا شده است تا با برخورداری از امکانات منحصر بفرد و منابع انسانی متخصص و مجرب و با استقرار سیستم های مبتنی بر مدیریت کیفیت و استانداردسازی مبتنی بر مدیریت رخدادها اقدام نماید.
این مرکز دارای امکانات اصلی شامل ۷ سالن کنفرانس و فضای نمایشگاهی به مساحت ۷۰۰ متر مربع است.همچنین لابی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع، ۷ اتاق تمرین، ۲ واحد اتاق گریم، استودیو رادیویی و تلویزیویی و خدمات پذیرایی از امکانات جانبی این مرکز است. هتل پنج ستاره بین المللی این هتل با زیر بنای ۵۲۰۰۰ متر مربع جهت ارائه تسهیلات اقامتی و پذیرایی به گردشگران داخلی و خارجی و شرکت کنندگان در همایش پیش بینی شده است.

مرکز تجارت جهانی
این مرکز با زیر بنایی در حدود ۴۰۰۰۰ متر مربع و با امکاناتی مانند بخش معاملات بازرگانی داخلی و خارجی، نمایشگاه های کالا و خدمات ، ارتباطات علمی و فنی ، ارتباطات مخابراتی و تصویری با هدف شناساندن موقعیت صنعتی و تجاری ایران و گسترش تجارت جهانی در نظر گرفته شده است.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود