همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

معماری اسلام افراد را به تفکر وا می‌دارد

وزیر فرهنگ، میراث و جهانگردی ایتالیا گفت: تعاملات، بستری برای شروع همکاری دو کشور است و سفر امروز شاهدی برای علاقه به ارتباط و گفتمان فرهنگی کشورهاست.

ماسیمو برای در سفر به استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه‌ای که با وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی داشتیم، صحبت از نهایی شدن قراردادهای فرهنگی در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری و هنرهای معاصر شد.

وی افزود: همچنین در زمینه باستان‌شناسی و مرمت آثار باستانی از جمله ارگ بم بحث شد که قرار است برای کار ارگ بم به توافق برسیم و در توافق‌های دیگر کارهای جدیدی را شروع کنیم. برای تصریح کرد: نیاز است که به این قراردادها در بحث‌های فرهنگی برسیم و در زمینه ارگ بم باید مشخص شود که نحوه همکاری ایتالیا چگونه است.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌ها را ارزش‌گذاری کنیم، بیان کرد: شش هیئت کاری ایتالیایی در ایران در حال فعالیت است و ما به مسائل فرهنگی اهمیت می‌دهیم و فرهنگ موضوعی است که می‌تواند دو کشور را به هم نزدیک کند. وزیر فرهنگ، میراث و جهانگردی ایتالیا اظهار کرد: تعاملات، بستری برای شروع همکاری دو کشور است و سفر امروز شاهدی برای علاقه به ارتباط و گفتمان فرهنگی کشورهاست.

وی افزود: در جلسه‌ای که با رییس سازمان میراث فرهنگی ایران داشتیم، تاکید شد که بحث میراث به تنهایی مطرح نیست و در حوزه‌های دیگر از جمله صنعت جهانگردی و صنایع دستی باید کار شود. برای، با اشاره به بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی استان کرمان گفت: دیدن این کارگاه‌ها و صنایع دستی برای من بسیار جذاب بود و موضوع جالب سفر امروز علاوه بر صنایع دستی و غذاهای خوشمزه، این بود که در ایران میراث فرهنگی ملموس و ناملموس به خوبی تلفیق شده است.

وزیر فرهنگ و جهانگردی ایتالیا تصریح کرد:‌ به نظر من همه جاذبه‌هایی که در ایران وجود دارد در قرن‌ها باعث شده مسافرانی که از ایران به ایتالیا بازمی‌گشته اند دچار سندرومی شوند که زبانشان از بیان این همه زیبایی ناتوان می‌مانده و من نیز چنین حسی دارم. وی در پاسخ به بیان یک جمله درباره استان کرمان اظهار کرد: کرمان استان باغ‌هاست و من در بازدید از باغ شاهزاده ماهان بسیار تحت تاثیر این فضا قرار گرفتم که جذابیت زیادی داشت.

برای، ادامه داد: با حضور در باغ شاهزاده به یاد دوران رنسانس در ایتالیا افتادم که به زیبایی و فرهنگ و هنر توجه می‌کردند و برای آنها اهمیت داشت که با دیگر تمدن‌ها آشنا شده و ارتباط برقرار کنند. وی در پاسخ به اظهار نظر راجع به معماری اسلامی در ایران گفت: معماری اسلامی در ایران افراد را به تفکر و تعمق دعوت می‌کند و من از این مسئله خوشم آمد.

وزیر فرهنگ و جهانگردی ایتالیا اظهار کرد: در حال حاضر تلفیق فرهنگی مهم است و می‌تواند فرهنگ و تمدن را به هم نزدیک کند و به همین دلیل تاکید می‌کنم فرهنگ می‌تواند موجب ارتباط و تعامل تمدن‌ها شود. وی تصریح کرد: ایران کشور میهمان نوازی است که به راحتی می‌توان با جوانان ارتباط برقرار کرد و آزادی هست و در این کشور به ارتباط با جوانان توجه می‌شود.

برای، گفت: قطعا در بازگشت از ایران تا جایی که در حوزه وظایف من باشد، برای حضور گردشگران در ایران تبلیغ می‌کنم و به جوانان ایتالیایی می‌گویم که به ایران سفر کرده و با جوانان این کشور تعامل برقرار کنند. وی افزود: ایران میراث غنی دارد و در مسیرهای مختلف از جمله نمایشگاه کتاب، سینما و … می‌توانیم کار کنیم و در این زمینه همکاری و اطلاع‌رسانی داشته باشیم.

وزیر فرهنگ، میراث و جهانگردی ایتالیا در پایان با تشکر از مسوولان کشور و استان کرمان و خبرنگاران گفت: از میهمان نوازی شما واقعا شگفت زده شدم و این مسئله برای من قابل احترام و تحسین است. در این جلسه از سوی استاندار کرمان، صنایع دستی استان کرمان از جمله ظرف مسی و فرش به وزیر فرهنگ و جهانگردی ایتالیا اهدا شد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

کتاب منظر صوتی شهر (تعاریف، مدل و نمونه آزمایشی)

کتاب منظر صوتی شهر (تعاریف، مدل و نمونه آزمایشی)

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ مرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کتاب منظر صوتی شهر (تعاریف، مدل و نمونه آزمایشی)
کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)

کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ تیر ۱۸, ۱۳۹۶ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و ...
تاملاتی در مبانی نسخه ایرانی شهرسازی دانش بنیان

تاملاتی در مبانی نسخه ایرانی شهرسازی دانش بنیان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ تیر ۶, ۱۳۹۶ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تاملاتی در مبانی نسخه ایرانی شهرسازی دانش بنیان
مقدمه ای بر طراحی شهری در بافت فرسوده شهری

مقدمه ای بر طراحی شهری در بافت فرسوده شهری

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مقدمه ای بر طراحی شهری در بافت فرسوده شهری
بررسی تأثیر طراحی هوشمندانه در میزان جذب و حضور مردم در موزه ها

بررسی تأثیر طراحی هوشمندانه در میزان جذب و حضور مردم در موزه ها

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی تأثیر طراحی هوشمندانه در میزان جذب و حضور مردم در موزه ها
پژوهشی بر ضرورت شناخت هویت انسان و تأثیر آن بر معماری پایدار در راستای معماری دانش بنیان

پژوهشی بر ضرورت شناخت هویت انسان و تأثیر آن بر معماری پایدار در راستای معماری دانش بنیان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است پژوهشی بر ضرورت شناخت هویت انسان و تأثیر آن بر معماری پایدار در راستای معماری دانش بنیان
 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود