شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

تاکید رهبری بر حفاظت از باغات تهران

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران از پیگیری تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری تهران در خصوص حفظ و صیانت از باغات تهران از سوی کمیته محیط زیست شورای شهر خبر داد.

محمد حقانی نایب رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران افزود: این که مقام معظم رهبری از باغات ودرخت های تهران به عنوان ثروت های ملی تعبیر کرده اند و بر قدر دانستن فضای سبز تهران تاکید داشتند، مسوولیت شورای شهر را در حفظ فضای سبز دوچندان می کند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با تاکید بر مدیریت جهادی، بر جلوگیری از ساخت و سازها در ارتفاعات تهران و لزوم جلوگیری از تبدیل منابع طبیعی به ساختمان نیز تاکید دارند، اظهار کرد: مدیریت جهادی مورد تاکید رهبری نباید به یک سری عملیات عمرانی محدود شود بلکه باید در تمام ارکان و اجزای شهر از جمله صیانت از فضای سبز نیز جاری شود.

رییس کمیته محیط زیست شورا با بیان این که به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه فضای سبز ، کارگروه باغات و فضای سبز کمیته محیط زیست شورا شهر موظف است تا نسبت به بررسی همه جانبه و ارائه راهکارهای کارشناسی از طریق جلب نظرات کارشناسان اقدام نماید، همچنین این کارگروه پیشنهادات لازم را به همراه برنامه عملیاتی تدوین و ارائه می کند.

حقانی با تاکید بر این که نباید درخت های سر به فلک کشیده جای خود را به برج هایی بدهند که هر روز شاهد رشد قارچ گونه آنها در اقصی نقاط شهر از جمله باغات شمال تهران هستیم اضافه کرد : با هیچ عقل سلیمی جور در نمی آید که باقی مانده فضای سبز تهران که روزگاری باغ شهر بود ار از بین برده و این شهر را به شهری کویری تبدیل کنیم.

رئیس کمیته زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطر نشان کرد: شورای شهر تمام توان خود را درجهت برطرف کردن دغدغه مقام معظم رهبری وتحقق منویات معظم له درجهت تبدیل تهران به شهری اسلامی که بتواند الگوی شهرهای سراسر کشور باشد به کارخواهد گرفت.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

دلیل تخریب باغات تهران

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه تغییر کاربری بخشی از باغهای شهر تهران و نبود نظارت لازم ، سبب تخریب روز ...
one script

باغات تهران در محدوده حریم

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مدیرکل حریم شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد باغات و فضای سبز تهران در محدوده حریم است، گفت : در طرح راهبردی ...
باغات تهران پارک‌ عمومی می‌شوند

باغات تهران پارک‌ عمومی می‌شوند

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، گفت: باغاتی که در دامنه جنوبی البرز مخصوصا مناطق یک، دو، پنج، ۲۲ و چهار واقع شده ...
one script

برج سازی در باغات تهران، ممنوع

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شورای شهر تهران با تشکیل کارگروه ویژه حفاظت از باغات شهر، دستور محافظت از باقیمانده زمین‌های سبز در مقابل برج‌سازی‌های گسترده را صادر کرد. کمبود ...