شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

زندان‌ها به خارج شهرها می روند

رئیس سازمان زندان‌های کشور یکی از سیاست‌های اصلی این سازمان را انتقال زندان‌ها از داخل شهر به خارج شهرها برشمرد.

غلامحسین اسماعیلی در بازدید از زندان اهر با اشاره به اینکه وجود زندان‌ها در داخل شهر مطلوب نبوده و باعث بروز مشکلاتی برای همسایگان و مجاوران می‌شود، اظهار کرد: با تمهیدات انجام شده و هماهنگی‌های لازم این زندان‌ها به خارج شهرها منتقل می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌های کشور به زندان اهر نیز اشاره کرد و افزود: این زندان به علت ارائه خدمات به ۵ حوزه قضایی منطقه ارسباران پاسخگوی منطقه نبوده و در این زمینه طرح انتقال زندان به خارج از شهر با تأمین زمین مناسب و پیشرفت اجرایی بیش از ۵۰ درصد در حال اجراست که تلاش خواهیم کرد با تأمین اعتبارات لازم این پروژه که یکی از نیازهای ضروری منطقه دراین حوزه است در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

وی یکی از سیاست‌های اصلی قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها را کاهش جمعیت زندان‌ها و ساماندهی مناسب آنها را از اولویت برنامه‌های این سازمان برای ارتقاء کمی و کیفی زندان‌ها و ارائه خدمات مناسب به آنها عنوان کرد. اسماعیلی هدف از حضور در آذربایجان‌شرقی را بازدید میدانی خود و هیئت همراه از زندان‌ها و دیدار چهره به چهره با زندانیان و شنیدن مسائل و مشکلات آنها برشمرد و افزود: در طول دو روز اقامت در استان آذربایجان شرقی علاوه بر شرکت در همایش کاهش وضعیت زندان‌ها در استان آذربایجان شرقی وضعیت زندان‌ها که در تبریز برگزار می‌شود از تمام زندان‌های موجود در شهرهای مختلف استان بازدید خواهد شد.

عضو شورای عالی قضایی کشور به برنامه‌های دوره زندانبانی جدید اشاره کرد و افزود با تأمین فضاهای مناسب در خارج از شهر برای زندان برنامه‌های متنوع ویژه‌ای برای سپری کردن بهینه مدت زندانیان در قالب برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، اصلاحی تربیتی و آموزش‌های مهارت‌آموزی و فنی حرفه‌ای بتوانیم در دوران زندانی این افراد بهره کافی و لازم را به منظور ارتقاء آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مهارت آموزی و مسائل معنوی و فرهنگی زندانیان برداریم.

دراین بازدید رئیس دادگستری اهر با ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی و اجتماعی زندان فعلی اهر را پاسخگوی این شهرستان ندانست و خواستار اختصاص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه زندان اهر در جاده اهر ـ ورزقان شد. امام جمعه اهر نیز در این بازدید: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و معنوی و کارگاه های مختلف آموزشی را در استفاده بهینه از دوران سپری شدن زندانیان مهم ارزیابی کرد و خواستار اهتمام ویژه با اختصاص اعتبارات ویژه به این امر شد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود