همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تدوین طرح جامع آبادان و خرمشهر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با تلاش و همراهی مسئولان دستگاه های اجرایی منطقه آزاد اروند به پایلوت توسعه کشور تبدیل می شود.

اسماعیل زمانی افزود: برای این منظور توجه به امر آموزش نیروهای انسانی مورد نیاز در دستور کار این سازمان قرار گرفته است. وی اظهار کرد: بر این اساس پرورش و تربیت نیروهای انسانی اعم از خانمها و آقایان بنا به نیاز بازار کار در منطقه در رشته های مختلف صورت می گیرد.

زمانی از آموزش فنی و حرفه ای به عنوان اصلی ترین محور بستر سازی برای اشتغال جوانان نام برد و تصریح کرد: با تقویت و پرورش نیروهای کارآمد، سرمایه گذاران نیز می توانند نیروهای مورد نیاز خود را از همین مناطق تامین و به کار گیرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند یادآور شد: باید موضوع آموزش فنی و حرفه ای در میان نوجوانان و جوانان ترویج داده شود تا ضمن بالا بردن سطح علاقمندی آنان به رشته های فنی و حرفه ای و فراگیری آموزشها و مهارتهای لازم، تمایل جوانان به فارغ التحصیلی در رشته های فنی در دانشگاهها نیز افزایش یابد.

طرح جامع شهری آبادان و خرمشهر تدوین می شود

زمانی با اشاره به گسترش محدوده منطقه آزاد اروند به تمام سطح شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: طرح جامع شهری آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) در موقعیت جدید تدوین می شود.

وی با بیان اینکه توسعه و تکمیل زیرساختها یکی از وظایف اصلی سازمان منطقه آزاد اروند است، افزود: این کار منوط بر تدوین طرح جامع شهرهای آبادان و خرمشهر است که برای این منظور از یک مشاور توانمند بین المللی با همراهی و همکاری مشاوران داخلی بهره خواهیم بد.

زمانی اظهار کرد: در صورت تدوین طرح جامع شهری تا سالها مسئولان شهری مرتبط با امر معماری و شهرسازی می توانند از آن استفاده کنند ضمن آنکه با نظارت مستمر موضوع به روز رسانی اطلاعات طرح یاد شده نیز به انجام می رسد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: مدیریت طرح مذکور را کنسرسیوم داخلی و خارجی بر عهده خواهند داشت.

تشکیل شورای راهبردی در منطقه آزاد اروند

وی همچنین از تشکیل شورای راهبردی در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: برای این منظور از تعدادی از صاحب نظران و افراد شناخته شده علمی و شهرسازی همچون استاد بدیعی(استاد رشته معماری در دانشگاه شهید بهشتی)، ستاری فر(عضو سازمان برنامه ریزی)، حدیدی (استاد رشته معناری در دانشگاه تهران)، حسن مرعشی و دکتر بهشتی (صاحبان نظر اقتصادی) دعوت به همکاری کرده ایم. وی افزود: شورای مذکور موضوع تهیه طرح جامع شهری و اهداف ما را در دسترسی به این مهم دنبال و پیگیری خواهند کرد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

معرفی استان خوزستان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۱۹, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است استان خوزستان با مساحت ۶۴۲۳۶ کیلومتر مربع، در جنوب غربی ایران قرار دارد. این استان از شمال به استان لرستان، از شمال شرقی به استان ...
 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود