شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تدوین طرح جامع آبادان و خرمشهر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با تلاش و همراهی مسئولان دستگاه های اجرایی منطقه آزاد اروند به پایلوت توسعه کشور تبدیل می شود.

اسماعیل زمانی افزود: برای این منظور توجه به امر آموزش نیروهای انسانی مورد نیاز در دستور کار این سازمان قرار گرفته است. وی اظهار کرد: بر این اساس پرورش و تربیت نیروهای انسانی اعم از خانمها و آقایان بنا به نیاز بازار کار در منطقه در رشته های مختلف صورت می گیرد.

زمانی از آموزش فنی و حرفه ای به عنوان اصلی ترین محور بستر سازی برای اشتغال جوانان نام برد و تصریح کرد: با تقویت و پرورش نیروهای کارآمد، سرمایه گذاران نیز می توانند نیروهای مورد نیاز خود را از همین مناطق تامین و به کار گیرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند یادآور شد: باید موضوع آموزش فنی و حرفه ای در میان نوجوانان و جوانان ترویج داده شود تا ضمن بالا بردن سطح علاقمندی آنان به رشته های فنی و حرفه ای و فراگیری آموزشها و مهارتهای لازم، تمایل جوانان به فارغ التحصیلی در رشته های فنی در دانشگاهها نیز افزایش یابد.

طرح جامع شهری آبادان و خرمشهر تدوین می شود

زمانی با اشاره به گسترش محدوده منطقه آزاد اروند به تمام سطح شهرهای آبادان و خرمشهر گفت: طرح جامع شهری آبادان و خرمشهر (منطقه آزاد اروند) در موقعیت جدید تدوین می شود.

وی با بیان اینکه توسعه و تکمیل زیرساختها یکی از وظایف اصلی سازمان منطقه آزاد اروند است، افزود: این کار منوط بر تدوین طرح جامع شهرهای آبادان و خرمشهر است که برای این منظور از یک مشاور توانمند بین المللی با همراهی و همکاری مشاوران داخلی بهره خواهیم بد.

زمانی اظهار کرد: در صورت تدوین طرح جامع شهری تا سالها مسئولان شهری مرتبط با امر معماری و شهرسازی می توانند از آن استفاده کنند ضمن آنکه با نظارت مستمر موضوع به روز رسانی اطلاعات طرح یاد شده نیز به انجام می رسد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: مدیریت طرح مذکور را کنسرسیوم داخلی و خارجی بر عهده خواهند داشت.

تشکیل شورای راهبردی در منطقه آزاد اروند

وی همچنین از تشکیل شورای راهبردی در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: برای این منظور از تعدادی از صاحب نظران و افراد شناخته شده علمی و شهرسازی همچون استاد بدیعی(استاد رشته معماری در دانشگاه شهید بهشتی)، ستاری فر(عضو سازمان برنامه ریزی)، حدیدی (استاد رشته معناری در دانشگاه تهران)، حسن مرعشی و دکتر بهشتی (صاحبان نظر اقتصادی) دعوت به همکاری کرده ایم. وی افزود: شورای مذکور موضوع تهیه طرح جامع شهری و اهداف ما را در دسترسی به این مهم دنبال و پیگیری خواهند کرد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

one script

معرفی استان خوزستان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ خرداد ۱۹, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است استان خوزستان با مساحت ۶۴۲۳۶ کیلومتر مربع، در جنوب غربی ایران قرار دارد. این استان از شمال به استان لرستان، از شمال شرقی به استان ...
 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود