شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

بررسی تغییر خیابان ولیعصر(عج)

شهردار منطقه شش تهران اعمال هرگونه تغییرات و دخل و تصرف در محدوده خیابان ولیعصر(عج) را مشروط به تصویب کمیسیون ویژه عنوان کرد و گفت: این کمیسیون باید این تغییرات و طراحی هرگونه المان را بررسی کند.

عظیم بابایی افزود: طرح ثبت و احیای محور تاریخی و فرهنگی خیابان ولیعصر(عج) که در سال ۸۸ در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به تصویب رسیده است اجرا شده است و بنابراین هرگونه عملیاتی که در محدوده خیابان ولیعصر(عج) انجام می‌شود باید به تصویب کمیسیون ویژه‌ای برسد.

وی ادامه داد: طراحی و استفاده از هرگونه المانی در این محدوده باید با در نظر گرفتن ملاحظات تاریخی، فرهنگی و زیبایی شناسی و متناسب با محور فرهنگی خیابان ولیعصر(عج) انجام شود. تغییرات و دخل و تصرف حتی در مقیاس احداث پل عابر پیاده در این خیابان باید با بررسی در کمیسیون ویژه صورت بگیرد.

شهردار منطقه شش تهران با بیان اینکه همیشه تلاش است کمترین آسیب به محیط قدیمی و سنتی وارد شود گفت: شرایط نگهداشت این محدوده به گونه‌ای ساماندهی می‌شود که به محیط آسیبی نرسد حتی طراحی زیرگذر عابر پیاده با اعمال محدودیت‌هایی همراه بود تا به درختان قدیمی کمترین خدشه‌ای وارد نشود مگر این که ریشه درختان بر اثر فرسودگی دچار مشکل شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه شناسنامه دار کردن درختان ولیعصر(عج) در حال انجام است، اظهار کرد: سنگ‌هایی که در بستر جوی‌های آب وجود دارد ممکن است باعث تخریب ریشه درختان شود ولی برای فراهم آوردن تمهیدات لازم رفع این مشکل بودجه‌ای را برای سال آینده در نظر گرفتیم تا بتواند مشکل را حل کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)