شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تدوین سند حفظ باغات و معماری تهران

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شهر تهران گفت: سند معماری و شهرسازی شهر تهران و سند حفظ باغات پایتخت تهیه و تنظیم می شود.

احمد مسجدجامعی با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران و معاونان شهرداری تهران با رهبر معظم انقلاب افزود: معظم له درباره معماری تهران، مباحثی را مطرح کردند که کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با همکاری وزارت راه و شهرسازی سندی در این زمینه تهیه، تنظیم و پیگیری می کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب درخصوص باغات در معرض آسیب و منابع طبیعی که به نفع ساخت و ساز از بین می رود، نیز مباحثی مطرح کردند که برای حفظ و نجات آنها قرار شد کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر سندی تهیه و شهردای نیز دراین زمینه گزارش دهد. مسجدجامعی با اشاره به مساله نظارت بر رفتار مالی شهرداری که مورد توجه رهبری نیز بود، خاطرنشان کرد: این روند به نحو کارشناسانه پیگیری و در این زمینه گزارش کامل ارائه می شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص تعامل شورای چهارم با دولت و شهرداری افزود: جلساتی که با وزرا در شورای شهر داشتیم مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت : از رئیس جمهور می خواهیم وقت و زمانی را در هیات وزیران برای رفع معضلات شهر تهران برنامه ریزی کنند، چرا که مشکلات تهران بدون همکاری دولت امکان پذیر نیست. وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب یکی از رموز موفقیت در شهر تهران را مدیریت جهادی برشمردند، گفت: در جلسه روز گذشته معظم له فرمایشاتی را در خصوص تمیزی شهر، فضای سبز و گسترش مترو و همچنین فضای ورزشی شهر تهران داشتند و یکی از رموز موفقیت در شهر تهران را مدیریت جهادی برشمردند.

*بودجه ۱۰۲ هزارمیلیارد تومانی برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران تصویب شد

احمد مسجد جامعی همچنین با بیان این که سقف بودجه ۱۰۲ هزار میلیارد تومانی برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران تصویب شد، افزود: این عدد در بین سال های مالی شهرداری تقسیم می شود که روند افزایشی را هر سال نسبت به سال قبل خواهیم داشت و امیدوارم بودجه شهرداری قاعده مند شود. گفتنی است این بودجه در ابتدا ۹۷ هزار میلیارد تومان مطرح شده بود که با پیشنهاد اعضای شورای شهر به ۱۰۲ هزار میلیارد افزایش یافته و تصویب شد.

محمدحسین پورزرندی معاون مالی اداری شهرداری تهران نیز در جریان بررسی بودجه شهرداری تهران گفت: درآمدها در حوزه شهرداری با توجه به شرایط نگرانی هایی را ایجاد کرده است و مبنای ما این نبوده است که درآمدهای پایدار را افزایش دهیم. وی بیان کرد: باید بودجه ۵ ساله دوم شهرداری تهران با توجه به شرایط، محتاطانه بسته شود.

* حضور اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون های ورزشی و کمیته ملی المپیک بلامانع است

مسجد جامعی در سی وهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامه شورای شهر به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: براساس استفساریه گرفته شده از مجلس حضور اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون های ورزشی و کمیته ملی المپیک بلامانع است. وی تاکید کرد: مرجع استفسار قانون مجلس است و سازمان بازرسی باید بر این اساس عمل کند. سی و هشتمین جلسه شورای شهر تهران امروز(سه شنبه) به طور علنی در صحن شورای شهر برگزار شد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود