همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تدوین سند حفظ باغات و معماری تهران

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شهر تهران گفت: سند معماری و شهرسازی شهر تهران و سند حفظ باغات پایتخت تهیه و تنظیم می شود.

احمد مسجدجامعی با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران و معاونان شهرداری تهران با رهبر معظم انقلاب افزود: معظم له درباره معماری تهران، مباحثی را مطرح کردند که کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با همکاری وزارت راه و شهرسازی سندی در این زمینه تهیه، تنظیم و پیگیری می کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب درخصوص باغات در معرض آسیب و منابع طبیعی که به نفع ساخت و ساز از بین می رود، نیز مباحثی مطرح کردند که برای حفظ و نجات آنها قرار شد کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر سندی تهیه و شهردای نیز دراین زمینه گزارش دهد. مسجدجامعی با اشاره به مساله نظارت بر رفتار مالی شهرداری که مورد توجه رهبری نیز بود، خاطرنشان کرد: این روند به نحو کارشناسانه پیگیری و در این زمینه گزارش کامل ارائه می شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص تعامل شورای چهارم با دولت و شهرداری افزود: جلساتی که با وزرا در شورای شهر داشتیم مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت : از رئیس جمهور می خواهیم وقت و زمانی را در هیات وزیران برای رفع معضلات شهر تهران برنامه ریزی کنند، چرا که مشکلات تهران بدون همکاری دولت امکان پذیر نیست. وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب یکی از رموز موفقیت در شهر تهران را مدیریت جهادی برشمردند، گفت: در جلسه روز گذشته معظم له فرمایشاتی را در خصوص تمیزی شهر، فضای سبز و گسترش مترو و همچنین فضای ورزشی شهر تهران داشتند و یکی از رموز موفقیت در شهر تهران را مدیریت جهادی برشمردند.

*بودجه ۱۰۲ هزارمیلیارد تومانی برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران تصویب شد

احمد مسجد جامعی همچنین با بیان این که سقف بودجه ۱۰۲ هزار میلیارد تومانی برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران تصویب شد، افزود: این عدد در بین سال های مالی شهرداری تقسیم می شود که روند افزایشی را هر سال نسبت به سال قبل خواهیم داشت و امیدوارم بودجه شهرداری قاعده مند شود. گفتنی است این بودجه در ابتدا ۹۷ هزار میلیارد تومان مطرح شده بود که با پیشنهاد اعضای شورای شهر به ۱۰۲ هزار میلیارد افزایش یافته و تصویب شد.

محمدحسین پورزرندی معاون مالی اداری شهرداری تهران نیز در جریان بررسی بودجه شهرداری تهران گفت: درآمدها در حوزه شهرداری با توجه به شرایط نگرانی هایی را ایجاد کرده است و مبنای ما این نبوده است که درآمدهای پایدار را افزایش دهیم. وی بیان کرد: باید بودجه ۵ ساله دوم شهرداری تهران با توجه به شرایط، محتاطانه بسته شود.

* حضور اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون های ورزشی و کمیته ملی المپیک بلامانع است

مسجد جامعی در سی وهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامه شورای شهر به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: براساس استفساریه گرفته شده از مجلس حضور اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون های ورزشی و کمیته ملی المپیک بلامانع است. وی تاکید کرد: مرجع استفسار قانون مجلس است و سازمان بازرسی باید بر این اساس عمل کند. سی و هشتمین جلسه شورای شهر تهران امروز(سه شنبه) به طور علنی در صحن شورای شهر برگزار شد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی
  کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود