شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

اجرای کاداستر در اکثر عرصه‌های شهری

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور در کمیسیون اصل ۹۰ عنوان کرد که طرح کاداستر در بیش از ۹۵ درصد عرصه‌های شهری اجرا شده و اجرای ۱۰۰درصدی این طرح منوط به تعیین تکلیف مالکیت اراضی دولتی است.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با معاونین وی برگزار شد و شکایات واصله در خصوص این سازمان به کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شد و از سوی دیگر این جلسه به منظور آشنایی بیشتر رئیس و معاونین سازمان ثبت اسناد با وظایف کمیسیون اصل ۹۰ و آشنایی اعضای کمیسیون با سیاست‌های آینده سازمان ثبت اسناد برگزار شد.

وی افزود: عمده شکایات مطرح شده از سازمان ثبت اسناد در جلسه امروز کمیسیون در مورد شکایت مردم از نحوه اجرای طرح کاداستر، تعیین تکلیف اراضی فاقد سند، اراضی که سازمان اوقاف نیز مدعی مالکیت آن است اشاره کرد و برخی شکایات دیگر نیز در خصوص عدم استقرار ادارات ثبت اسناد در برخی شهرها و نبود تشکیلات سازمانی در این شهرها از عدم اجرای آرای دیوان عدالت اداری شکایات مربوط به زمین‌خواران و نقش مثبتی که سازمان ثبت اسناد در این ارتباط می‌تواند داشته باشد، بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: این شکایات به اطلاع مسئولین سازمان ثبت اسناد رسید و آنها نیز توضیحات خود را در خصوص شکایات مطروحه ارائه کردند و رئیس سازمان ثبت اسناد عنوان کرد که فرآیند کار این سازمان به نحوی سازماندهی شده که با هزینه کمتر و شفافیت بیشتر و دقت بالاتر خدمات بهتری به مراجعه‌کنندگان ارائه شود.

محمدی خاطر نشان کرد: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت که طرح کاداستر در بیش از ۹۵ درصد از عرصه‌های شهری اجرایی شده و اسناد دفترچه‌ای به اسناد رقومی تغییر پیدا کرده و برای تکمیل طرح کاداستر باید مالکیت اراضی دولتی تعیین تکلیف شود که اقداماتی در این باره آغاز شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد همچنین توضیحاتی را در خصوص ثبت الکترونیک و کاهش مراجعات مردمی و ثبت درخواست‌ها از طریق رایانه که امکان جعل و صدور اسناد مجعول را از بین می‌برد و نیز سالم‌سازی و ارتقاء سلامت اداری و تسریع در روند خدمات‌رسانی ارائه کرد.

شاسا

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود