شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

کاهش اعتبارات شهرسازی در بودجه ۹۲

نماینده مردم آذربایجان غربی اظهار داشت: طبق جدول اعلامی معاونت برنامه ریزی از ۲۸۷۰ طرح قانونی مصوب تنها ۸۲ طرح به اتمام رسیده و باقی طرح های ناتمام به سال ۹۲ منتقل شده است که بودجه کافی برای آن در نظر گرفته نشده است.

علی اکبر آقایی نماینده مردم آذربایجان غربی با عنوان موافق رد کلیات بودجه سال ۹۲ کل کشور اظهار داشت: مهمترین شاخص کلان دولتی شاخص نرخ رشد اقتصادی است که در سال ۹۰ این رشد با احتساب درآمدهای نفتی ۴٫۱ و بدون احتساب درآمد نفتی ۵٫۲ بوده است. وی همچنین اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد در سال ۹۱ این رشد صفر درصد بوده و در سال آینده بین صفر تا ۴- (منفی ۴) درصد خواهد بود.

آقایی همچنین رشد نقدینگی را در سال ۹۱، ۲۵ درصد خواند و گفت: این رشد بالا تورم ایجاد می کند. وی اظهار داشت: بودجه عمرانی در سال ۹۲ طوری پیش بینی شده است که ما شاهد طلبکاری پیمانکاران عمرانی خواهیم بود و طبق جدول اعلامی معاونت برنامه ریزی از ۲۸۷۰ طرح قانونی مصوب تنها ۸۲ طرح به اتمام رسیده است و در سال جدید با انتقال این ۲۸۷۰ طرح به سال ۹۲ بدون احتساب ۸۲ طرح اتمام شده امسال حدود ۲۷۱۶ طرح داریم.

نماینده مردم آذربایجان غربی اظهار داشت: پیش بینی می شود بودجه عمرانی کشورامسال ۶ درصد کاهش پیدا کند و اعتبارات تملک دارایی با توجه به انتقال پروژه های ملی به استانی به جای افزایش اعتبارات کاهش یافته است. وی همچنین در خصوص اعتبارات شهرسازی نیز گفت: ما شاهد عدم رعایت یا اجرای عدالت در توزیع بودجه و کاهش آن نسبت به سال ۹۱ هستیم به طوری که در بخش راه روستایی ۳۸ درصد کاهش یافته است.

آقایی اظهار داشت: موضوع هدفمندی مهمترین چالش لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور است و در این لایحه برای موضوع هدفمندی ۱۲۰ هزار میلیارد در نظر گرفته شده است که ۱۰۸ هزار میلیارد تومان آن قرار است از محل افزایش قیمت حامل های انرژی تامین شود. وی گفت: در سال گذشته از این بخش تنها ۲۸ هزار میلیارد تامین شده و برای رسیدن به عدد ۱۰۸ هزار میلیارد باید قیمت حامل های انرژی ۵ برابر شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در پایان گفت: این لایحه بودجه انتظارات اقتصادی مردم در بخش رفاه اجتماعی، اشتغال، عدم کنترل تورم، مسکن را تامین نمی کند و شرایط حساسی که همکاران مطرح می کنند خود گویای اصلاح این لایحه است.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود