شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

آغاز اصلاح اساسنامه تعاونی های مسکن

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود ۲۰ هزار تعاونی مسکن در کشور از تغییرات جدی در اساسنامه این تعاونی ها و آغاز اصلاح آن خبر داد.

غلامحسین حسینی نیا افزود: در راستای شناسایی و حل معضلات تعاونی های مسکن دارای مشکل به موضوع اساسنامه تعاونی های مسکن ورود و نسبت به اصلاح و تغییر جدی در اساسنامه اقدام کرده ایم. وی ادامه داد: هم اکنون ۲۰ هزار تعاونی مسکن در کشور وجود دارد که بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی را ساخته و تحویل داده اند و نقش به سزایی در حل مشکل مسکن مردم به ویژه کارگران و کارمندان دولت داشته اند.

حسینی نیا با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد تعاونی های مسکن در کشور مشکل دارند، افزود: عمده مشکلات شامل این مساله بوده که تعاونی زمین معارض دار یا خارج از محدوده شهری و یا دارای کاربری مسکونی را خریداری کرده است یا اینکه برخی از اعضای تعاونی احساس مسئولیت کرده آورده خود را به موقع پرداخته اند و مابقی پرداخت نکرده اند و به همین دلیل پروژه دچار رکود شده و بعد از تکمیل آورده هم به دلیل گرانی مصالح پروژه متوقف و اعضا دچار مشکل شده اند.

به گفته معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، در اساسنامه جدید تعاونی های مسکن نحوه واگذاریها و برخورد با تخلفات و مشکلات دیده شده و مواردی از قبیل آسیب شناسی تعاونی های مشکل دار و احصای تخلف تعاونی های مسکن و مصادیق قانونی که در اساسنامه قبلی دیده نشده و موجب برخی مشکلات برای قضات شده بود به طور مشخص پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: با ابلاغ اساسنامه جدید از این پس رسیدگی به شکایات اعضای تعاونی از طریق بازرس تعاونی صورت می گیرد و پس از آن از طریق اتحادیه و اتاق تعاون استان قابل پیگیری است و تعاونی های مسکن نمی توانند خارج از سیستم و از طریق بنگاههای املاک عضوگیری یا به طور غیرمتعارف از اعضا پول دریافت کنند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)