همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

حمل و نقل ریلی کوالالامپور، نماد توسعه‌ مدیریت شهری

توسعه و بهبود زیرساخت‌های شبکه حمل و نقل ریلی در شهر کوالالامپور یکی از برنامه‌هایی است که شهرداری این شهر به همراه دولت مالزی قبل از شروع سال ۲۰۱۱ میلادی پایه آن را گذاشتند.

در حال حاضر پروژه توسعه توسعه حمل و نقل ریلی کوالالامپور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در حال پیش‌روی است.

کارشناسان قول داده‌اند که با آغاز به کار این پروژه و ورود آن به سیستم حمل و نقل عمومی پایتخت مالزی، حجم قابل توجهی از تراکم فعلی ترافیک خیابان‌های این شهر کاسته شود.

کار ساخت پروژه توسعه و بهبود زیرساخت‌های شبکه حمل و نقل ریلی شهر کوالالامپور رسماً از ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز می‌شود.

بر اساس برآوردهای انجام شده این طرح که بخشی از طرح دولت مالزی برای ایجاد تغییرات اقتصادی است، خطوط پراکنده رفت و آمد مسافران را در شهر کوالالامپور به یکدیگر متصل خواهد کرد و در نهایت، خط ریلی جدیدی نواحی حومه شمال غربی کوالالامپور را به مناطق جنوب شرقی این شهر متصل خواهد کرد.

این خط جدید از داخل مناطق پر جمعیتی که سیستم حمل و نقل ریلی در آنجا حضور ندارد، عبور خواهد کرد.

در شرایط فعلی بسیاری از افراد شاغل و نیروهای کار در شهر کوالالامپور در مناطقی حضور دارند که فاقد سیستم حمل و نقل ریلی است و همین امر باعث افزایش استفاده از خودرو در سطح خیابان‌های شهر و ایجاد ترافیک سنگین ‌شده و کوالالامپور را به یکی از شهرهای شلوغ و پر ترافیک آسیا تبدیل کرده است.

برآوردهای اولیه نشان می‌دهد تکمیل این طرح بیش از شش سال به طول خواهد انجامید؛ اما در پایان سال ششم د روزانه بالغ بر ۴۰۰ هزار مسافر را در نقاط مختلف شهر جابه‌جا خواهد کرد. ضمن این که برای بیش از یکصد و ۳۰ هزار نفر فرصت شغلی فراهم خواهد کند.

حقیقت این است که توسعه و بهبود زیرساخت‌های شبکه حمل و نقل ریلی در شهر کوالالامپور، یکی از بخش‌های طرح ایجاد تغییرات اقتصادی در یک دهه آینده مالزی به شمار می‌آید که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۰ میلادی، به دولت این کشور داده شده است.

یکی از چشم‌اندازهای طرح ایجاد تغییرات اقتصادی در یک دهه آینده، ایجاد و زمینه‌سازی بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار شغل جدید برای حرکت کشور به سوی توسعه یافتگی کامل است.

نکته جالب توجه در طرح ایجاد تغییرات اقتصادی در یک دهه آینده و توسعه یافتگی کامل مالزی است است که شهرداری‌ها به عنوان نهادی اثرگذار در رشد فرهنگ و باورهای مردم، موظف شده‌اند برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را برای رسیدن به استاندارهای شهرهای توسعه یافته تدوین و به مرحله اجرا درآورند.

همچنین موظف شده‌اند تا دولت را برای تحقق برنامه‌هایش در رساندن مالزی به ساختار کامل یک کشور توسعه یافته، بدون کوچک‌ترین اعتراض یا کارشکنی یاری رسانند. در این میان تاکید بر مشارکت مردم و شهرداری‌ها و شهرداری و دولت به عنوان یک اصل به شدت قابل تامل ارزیابی شده است.

به نظر می‌رسد در بخشی از اجرای طرح توسعه و بهبود زیرساخت‌های شبکه حمل و نقل ریلی شهر کوالالامپور نیز، بر نقش مردم در اجرای پروژه‌های بزرگ شهری و کشوری تاکید شده است؛ اما هنوز جزییات این مشارکت و اثرگذاری به عنوان منبعی که بعداً تبدیل به الگوی مدیریت شهری شود، منتشر نشده است.

منبع : تین نیوز

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی
  کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب هویت مکانی،مشارکت و برنامه ریزی - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود