همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

شهری ۳۰ میلیونی، بدون ترافیک!

با وجود جمعیت زیاد شانگ‌های، ‌تردد وسایل نقلیه در این شهر بدون ایجاد کمترین ترافیکی انجام می‌شود و مردم این شهر اغلب برای جابه‌جایی خود از دوچرخه، موتور سیکلت و وسایل نقلیه عمومی ‌استفاده می‌کنند.

به گزارش فارس، به محل برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۰ شانگ‌های چین، این شهر نزدیک به ۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و با برگزاری نمایشگاه اکسپو پیش‌بینی شده است کل جمعیت شانگ‌های همراه با توریست‌ها و بازدیدکنندگان از نمایشگاه، طی این مدت شش ماه برگزاری نمایشگاه، به ۳۰ میلیون نفر افزایش یابد.

با وجود جمعیت زیاد، ‌تردد وسایل نقلیه در این شهر بدون ایجاد کمترین ترافیکی انجام می‌شود البته مردم شانگ‌های اغلب برای جابه‌جایی خود از دوچرخه، موتور سیکلت و وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس و مترو استفاده می‌کنند.

در حالی که برای اتوبوس‌ها خط ویژه‌ تردد وجود ندارد، موتورسواران و دوچرخه‌سواران دارای خط ویژه تردد هستند بدین ترتیب که پیاده‌روها به دو قسمت برای عبور عابر پیاده و خط ویژه عبور دوچرخه و موتورسیکلت تقسیم شده است؛ دوچرخه‌ها اغلب برقی هستند و ‌دوچرخه‌سواران نیازی به رکاب زدن ندارند.

آلودگی هوا در این شهر معنا ندارد و قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور به دقت توسط مردم رعایت می‌شود.

وسیله اصلی حمل و نقل در محوطه ۵۰۰ هکتاری نمایشگاه اکسپو، اتوبوس است که به صورت رایگان بازدیدکنندگان را جابه‌جا می‌کند.

همچنین برای ارتباط دو بخش نمایشگاه اکسپو که در دو طرف رودخانه هوانگ‌پو قرار دارد، بازدیدگنندگان از قایق (تردد روی آب) و یا اتوبوس (تردد از طریق تونل دریایی) استفاده می‌کنند.
این شهر از دو ناحیه اصلی پو زی (شهرک غربی) و پو دونگ (شهرک شرقی)، تشکیل شده است، که هر کدام از آنها با سرتاسر رودخانه هوانگ پو مواجه هستند.

به عنوان یک قاعده کلی، پو زی مظهر ” شانگ‌های قدیمی ” و پو دونگ نشان دهنده ” شانگ‌های جدید ” است.

شانگ‌های بزرگترین شهر و مرکز صنعت، تجارت و امور مالی چین و همچنین به‌عنوان بزرگ‌ترین بندر چین از لحاظ ظرفیت مطرح است؛ سرعت تحولات و حجم فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی در این شهر به نحوی است که تصور تبدیل شدن شانگ‌های را به قطب بزرگ اقتصادی جنوب و شرق آسیا در آینده نزدیک تقویت می‌کند.

این شهر بزرگترین پایگاه صنعتی چین است و بزرگترین مجتمع فولاد، پتروشیمی و بزرگترین کارخانه اتومبیل سازی‌، هواپیما سازی، کامپیوتر و از این قبیل در این شهر مستقر است.

شانگ‌های یکی از چهار شهر مستقل و مستقیماً تحت نظارت حکومت مرکزی و دومین شهر سیاسی بعد از پکن است؛ در این شهر نزدیک به ۴۰ کنسولگری وجود دارد.

این شهر بزرگترین بندر کانتینری در کل چین و چهارمین بندر بزرگ جهان از نظر ظرفیت بارگیری است.

تابناک

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

روش های آموزش فرهنگ ترافیک با تاکید بر آموزه های اسلامی

روش های آموزش فرهنگ ترافیک با تاکید بر آموزه های اسلامی

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ مهر ۲۸, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
یک روش پیشنهادی برای انتخاب گره اتصال برای بهبود نتایج تخصیص ترافیک،مطالعه موردی شهر مشهد

یک روش پیشنهادی برای انتخاب گره اتصال برای بهبود نتایج تخصیص ترافیک،مطالعه موردی شهر مشهد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲۶, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است یک روش پیشنهادی برای انتخاب گره اتصال برای بهبود نتایج تخصیص ترافیک،مطالعه موردی شهر مشهد چکیده روند برنامه ریزی حمل و نقل مناطق شهری بر ...
فناوري و اقدامات ابتكاري كنترل ترافيك در اروپا

فناوری و اقدامات ابتکاری کنترل ترافیک در اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۲۷, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مقدمه مسافرت با وسایل نقلیه در سرتاسر دنیا، به ویژه در مناطق بزرگ درونشهری، در حال رشد است. مسؤولین حمل ونقل در عین حال که ...
کتاب راهنماي ارزيابي و كاهش سر و صداي ناشي از ترافيك

کتاب راهنمای ارزیابی و کاهش سر و صدای ناشی از ترافیک

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۲۰, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است راهنمای ارزیابی و کاهش سر و صدای ناشی از ترافیک عنوان لاتین: Guide on Evaluation and Abatement of Traffic Noise   مترجم: شهروز بنی احمد ...
one script

شهر سازی و ترافیک

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۱۳, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است در آغاز شهر سازی مدرن در ایران در طرح های شهری، مهندسی ترافیک به عنوان یکی از شاخه های مهم شهرسازی به لحاظ سهم معابر ...
one script

ترافیک شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۹, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ترافیک : ترافیک یک واژه شناخته شده بین المللی است و در قوانین به مجموعه عبور و مرور وسائط نقلیه و اشخاص و حیوانات در ...