شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

توسعه خطوط ریلی در اولویت

عباس آخوندی که به مناسبت هفته حمل ونقل در آیین نکوداشت فعالان بخش خصوصی در عرصه حمل ونقل ریلی سخن می‌گفت، تاکید کرد: حتما سیاست رقابت بین ریل و جاده را به نفع ریل عوض خواهیم کرد و توسعه ریلی یکی از استراتژی‌های دولت تدبیر و امید است و مطمئنم به کمک بخش خصوصی مردم شاهد رفاه بیشتر در دسترسی به شبکه حمل ونقل ریلی باشند.

وی با بیان این‌که تغییر پارادایم اتفاق بزرگی است که باید در تشریح عملکرد بخش دولتی و خصوصی شکل بگیرد تا نقش هر دو بخش تغییر کند گفت: تغییر پارادایم به صورت دستوری صورت نمی‌گیرد و مفهوم خصوصی واگذاری صرف بنگاه‌ها نیست، بلکه باید وظایف هر بخش بازتعریف شود.

آخوندی تصریح کرد: باید دسترسی بخش خصوصی به منابع ریالی صندوق توسعه ملی را فراهم کنیم زیرا که سالانه برای خرید واگن باری و مسافری و توسعه تجهیزات و خدمات وابسته نیاز به ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم. همچنین با دسترسی به منابع بازار سرمایه می توان این سرمایه‌گذاری را انجام داد.

وی با بیان این‌که مقررات اداری دست و پا گیری وجود دارد که مهمترین راهکار آن مقررات زدایی است گفت: باید سهم دولت از دسترسی شرکت‌های حمل ونقلی به شبکه ریلی کشور کاهش یابد و امیدواریم در سال آینده نیز باز هم این سهم بیشتر روند نزولی داشته باشد. همچنین با ورود دولت به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها قدرت ریلی در برابر جاده افزایش خواهد یافت.

وزیر راه ادامه داد: متنوع سازی و منعطف کردن قیمت‌ها در حوزه ریلی آغاز شده است که می تواند شبکه ریلی را جذاب کند. همچنین گام‌های اولیه‌ای برای توسعه بخش ریلی در حال برداشته شدن است، اما راه درازی در پیش داریم و باید اعتماد حرفه ورزان را به دست آوریم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اصل طلایی در توسعه رقابت است و تولید و رقابت در کنار هم معنای باطنی توسعه اقتصادی را به وجود می آورند. ما به دنبال این هستیم که مفهوم رقابت به هر نحوی برگردد و بدون رقابت اساسا توسعه بی معنی است و باید به سمتی پیش برویم که سیستم رقابتی شکل بگیرد و افزایش بهره‌وری و رفاه مسافران باید از طریق رقابت ایجاد شود و توزیع یارانه به بهره‌برداران کمکی نمی کند.

آخوندی با بیان این‌که باید یک محیط اقتصادی جذاب بر ای حوزه حمل و نقل ریلی ایجاد کنیم، با اشاره به بحث یارانه تاکید کرد: یارانه‌ها شیر شیطان است که همه به آن متصلیم و ضرورت دارد اقتصاد ایران را از شیر شیطان قطع کنیم و این تفکر درستی نیست که از طریق یارانه‌ها بخواهیم در سطح جهان رقابت کنیم.

همچنین در این مراسم مدیرعامل راه آهن اظهار کرد: ۷۳ هزار میلیارد تومان بودجه مورد نیاز برای تحول حوزه ریلی نیاز است. پورسید آقایی اظهار کرد: تدوین ۱۰رویکرد در برخورد با مسائل ریلی کشور، برای تصویب به هیات دولت ارسال شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

تعيين ميزان شاخص هاي توسعه در استان لرستان

تعیین میزان شاخص های توسعه در استان لرستان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۱۲, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
شهر،شهرسازی، توسعه و اقتصاد

شهر،شهرسازی، توسعه و اقتصاد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۱۰, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
بازاندیشی در ضوابط و الگوهاي توسعه روستاهاي متصل به شهر؛ رهیافت هاي مبتنی بر کدهاي زایشی در سطح کلان

بازاندیشی در ضوابط و الگوهای توسعه روستاهای متصل به شهر؛ رهیافت های مبتنی بر کدهای زایشی در سطح کلان

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آبان ۲۳, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
نخستین همایش منطقه ای معماری، شهر، توسعه

نخستین همایش منطقه ای معماری، شهر، توسعه

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ فروردین ۱۶, ۱۳۹۵ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نخستین همایش منطقه ای معماری، شهر، توسعه
نشست نقش تجمیع در توسعه و تخریب شهر

نشست نقش تجمیع در توسعه و تخریب شهر

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۷, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نشست دوم از دفتر چهارم سلسه نشستهای موضوعی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران (مادر تخصصی) با عنوان « نقش تجمیع در توسعه و تخریب ...
جغرافياي گردشگري تهران و نقش شهرسازي و معماري در توسعه آن

جغرافیای گردشگری تهران و نقش شهرسازی و معماری در توسعه آن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده تحقیق حاضر با هدف شناسایی رابطه جغرافیای گردشگری شهر تهران همراه با ویژگیهای شهرسازی و معماری آن در صنعت گردشگری، و بازشناسی امکانات و ...