همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

فاجعه آشکار شهرسازی!

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری گلستان ‌با اشاره به روستای تاریخی و تفریحی زیارت گرگان به عنوان یک فاجعه آشکار در حوزه شهرسازی گفت: ‌این روستا می‎توانست یک منطقه مناسب برای صنعت توریسم و گردشگری گلستا‌ن باشد‌.

 رضا مروتی در حاشیه جلسه با کارکنان مدیریت بحران استان گلستان اظهار داشت: این بی‎توجهی به الزامات فنی، پایه و اساس فاجعه‎ای خواهد بود که ممکن است در اثر یک حادثه طبیعی همانند زلزله یا سیل، جان همه شهروندان این استان را مورد تهدید قرار دهد.

صنعت گردشگری در زیارت نابود شده است

وی با اشاره به روستای تاریخی و تفریحی زیارت گرگان به عنوان یک فاجعه آشکار در حوزه شهرسازی استان خاطرنشان کرد: این روستا می‎توانست یک منطقه مناسب برای صنعت توریسم و گردشگری باشد اما با دست خودمان آن را نابود کردیم.

مروتی ادامه داد: قلب آدم از دیدن این همه ساختمان‎های بلند و مرتفع غیرمجاز و غیرفنی که در کنار یکدیگر ساخته شده‎اند، به درد می‎آید و متاثر می‎شود. وی یادآور شد: اگر یک نفر آدم ناآشنا به اصول فنی هم در این منطقه حضور یابد، تنها با مشاهده بصری درمیِ‎یابد که این منطقه با این وضعیت نامناسب به هیچ‎وجه قابل سکونت نیست.

موضوعی به نام حریم رودخانه در گرگان وجود ندارد

قائم مقام شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با انتقاد از تصرف غیرمجاز حریم رودخانه در شهر گرگان به‎ ویژه روستای زیارت خاطرنشان کرد: متاسفانه گویی چیزی به نام حریم رودخانه در این منطقه نداریم و حتی برخی افراد سودجو و فرصت‎طلب کنار رودخانه‎‎ها را با خاک و شن پر کرده‎ و کنارش ساختمان‎های بلند مرتبه‎ ساخته‎اند.

مروتی اضافه کرد: مدیریت بحران به عنوان مهمترین دستگاه اجرایی در عرصه پیشگیری از بحران این اختیار تام را دارد که دستگاه‎های متخلف و کم‎کار را در این عرصه شناسایی، به آنها به شکل جدی اخطار داده و اطلاع‎رسانی کند.

احساس رضایت از عملکرد مدیریت بحران گلستان

وی با احساس رضایت از عملکرد مدیریت بحران استان گلستان تصریح کرد: علاوه بر فضای خوبی که این مجموعه دارد باید بخش‎های نرم‎افزاری نیز مهیا شود تا بتوانید با فرهنگ‎سازی و سوق دادن نگاه مردم به مقاوم‎سازی سازه‎ای و غیر سازه‎ای استان را به سمت ایمن‎سازی به پیش ببرید.

مروتی متذکر شد: اگر چه باید قبول کنیم با کشورهایی پیشرفته‎ای که در این عرصه کار کرده‎اند، فاصله داریم اما شروع کار می‎تواند از همین اداره کل بحران باشد که با کار در حوزه پیشگیری می‎تواند جامعه را بیش از پیش آماده سازد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...