شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

دانش شهر – شماره ۱۳۶ (الزامات تهیه دستورالعمل یخ زدایی معابر)

زمانی بود که نگهداری معابر در فصل زمستان همراه بود با این قانون ساده بدین مفهوم که در موقعیت تشکیک و عدم قطعیت از وضعیت جوی و وضعیت معابر، بهتر است که میزان نمک زیادی برای اطمینان از باز بودن مسیر مورد استفاده قرار بگیرد. اما مدت زمان زیادی از آن روزها می‌گذرد و دیگر این روش‌ها، منسوخ شده است. کنترل برف و یخ زدگی به منظور تأمین امکان تردد سهل، ایمن و مؤثر مردم و کالا انجام می‌شود که این امر باید با درنظر گرفتن بهترین شیوه‌های مدیریتی انجام شود.
جدیدترین روش نگهداری معابر در زمستان بر چهار مقوله استوار است: استفاده از مقدار صحیح، مصالح مناسب در مکان و زمان مناسب. به عبارت دیگر، استفاده موثر از نمک. از مزایای این رویکرد، بهینه کردن میزان مصرف نمک در معابر می‌باشد.
چگونگی و منبع سفارش مواد مورد نیاز، انتخاب مکان و ساختار مناسب دپوی مواد، نوع تجهیزات و خودروهای مورد استفاده، روش‌های پخش مواد در سطح معابر، روش‌های بارگیری و تخلیه بار، شستشوی خودروها بعد از تخلیه بار و فعالیت های انجام گرفته بعد از طوفان برف از جمله فعالیت‌ها و موضوعات مهمی هستند که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

دریافت فایل تمام متن نشریه دانش شهر ۱۳۶ (فرمت PDF)

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)