همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تدوین الگوی شهرسازی

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: باید تدوین الگوی معماری و شهرسازی اسلامی و ایرانی که یکی از اجزای مهم سبک زندگی اسلامی و ایرانی است از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

دومین همایش ملی معماری و شهرسازی اسلامی با عنوان «از نظریه تا کاربرد در دنیای معاصر» در محل دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد و در ابتدای این همایش محمدعلی کی‌نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: معماری و شهرسازی اسلامی از هنرهای تزئینی گرفته تا احداث بزرگترین بناهای مذهبی اهمیت و اعتبار ویژه‌ای به شهرهای مختلف و نظام جمهوری اسلامی ایران داده است.

وی افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران تحقیق و آموزش معماری و شهرسازی اسلامی با عنایت الهی در عالی‌ترین سطوح دانشگاهی در حال پیگیری و گسترش است و البته دانشگاه هنر اسلامی تبریز در این زمینه آغاز کننده راه بوده است.

کی‌نژاد ادامه داد: بدون شک معماری اسلامی ما از بعد هنری ساختاری جهانی و فراتر از زمان و مکان دارد. عضو کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: معماری اسلامی هماهنگ با محیط زیست و اقلیم طراحی شده شهرسازی اسلامی امنیت و آسایش را به شهروندان خود هدیه می‌کند و در یک کلام این دو نیازهای روحی و مادی انسان ها را تامین می‌کنند.

وی افزود: بر خلاف برخی فرهنگ‌ها که هنرشان فقط در گوشه موزه‌ها خاک می‌خورد و همیشه منتظرند تا کسی به دیدن آنها برود هنرهای اسلامی در تمام زندگی مسلمانان ریشه دارد. کی‌نژاد ادامه داد: یک بنای اسلامی درخشنده‌ترین پیام اسلام که صفا و آرامش و تناسب و نزدیکی به مطلق زیبا است، را به ما یادآور می‌شود.

عضو ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: تدوین سند معماری و شهرسازی اسلامی – ایرانی در چارچوب نقشه جامع علمی کشور رسالتی است که باید از این محفل‌ها و همایش‌های علمی فراهم شود و برگزاری همایش معماری و شهرسازی اسلامی، یک مجاهدت علمی بسیار مهم برای کشور و نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: معماری وارداتی که بینش و باطن نهفته در درون خود را به روح و ذهن ما تحمیل کرده و هویت اسلامی و بومی ما را مورد تهاجم قرار داده است با بکارگیری الگوهای معماری اسلامی و ایرانی برطرف شود.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید تدوین الگوی معماری و شهرسازی اسلامی و ایرانی که یکی از اجزای مهم سبک زندگی اسلامی و ایرانی است، توسط همه دست اندرکاران جدی گرفته شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...