شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

میدان انقلاب ۷۰ سال پیش چه شکلی بوده است؟

میدان انقلاب اسلامی یکی از میدان‌های دوره معاصر اصفهان است که همزمان با رشد شهر‌سازی مدرن در کشور در این شهر احداث شد.

این میدان که در سال ۱۳۱۷ ساخته شده است پیش از انقلاب اسلامی با عنوان میدان مجسمه معروف بود و این لقب نیز به خاطر مجسمه‌ای از رضا شاه است که پس از مرگ وی در این میدان نصب شده بود و همزمان با انقلاب اسلامی توسط مردم اصفهان پایین کشیده شد و میدان به “انقلاب اسلامی” تغییر نام داد.
عکس زیر این میدان را پیش از زمان نصب مجسمه رضا شاه نشان می‌دهد. متاسفانه تلاش‌های ما برای به دست آوردن زمان گرفتن عکس و نام عکاس ثمره نداد اما با توجه به نبود مجسمه در میدان و نهال‌های موجود در عکس که سن و سال کمی دارند و با فرض این که نهال‌ها همزمان با به بهره‌برداری از میدان، غرس شده باشند می‌توان به این نتیجه رسید که احتمالا عکس بین سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۲۰ گرفته شده باشد البته با توجه به مرگ رضا شاه در سال ۱۳۲۳ و اطمینان به این که مجسمه پس از مرگ وی نصب شده است می‌توان به این نتیجه رسید که قطعا عکس قبل از ۱۳۲۳ گرفته شده است.

منبع: ایمنا

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)