همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

نمایشگاه راه و شهرسازی

توانمندی‌های علمی و ظرفیت‌های عملیاتی و اجرایی و پتانسیل‌های موجود کشور در صنعت حمل‌ونقل و مسکن و شهرسازی و همسوسازی آن‌ها با سیاست‌ها و برنامه‌ها و نیازمندی‌ها، موضوع قابل توجهی است که تا کنار هم قرار نگیرند و با هم دیده نشوند مسیر تعالی را نمی توانند بیابند.

نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی، زمینه‌ساز رشد و توسعه این صنعت خواهد بود. سید قاسم بی نیاز مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی با انتشار مطلبی با عنوان فوق از برگزاری نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی در تهران خبر داد. اصل مطلب وی به شرح زیر است.

توانمندی‌های علمی و ظرفیت‌های عملیاتی و اجرایی و پتانسیل‌های موجود کشور در صنعت حمل‌ونقل و مسکن و شهرسازی و همسوسازی آن‌ها با سیاست‌ها و برنامه‌ها و نیازمندی‌ها، موضوع قابل توجهی است که تا کنار هم قرار نگیرند و با هم دیده نشوند مسیر تعالی را نمی توانند بیابند.
تجربه‌های قبلی نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی مبین این واقعیت است که یکی از روش‌های کارآمد و اثربخش در جهت توسعه و رشد این صنایع، نمایشگاه است. وقتی این معنا کامل می‌شود که دریابیم این فن توانسته است ظرفیت‌های اقتصادی جدیدی را نیز در خدمت ظرفیت‌های علمی، عملیاتی و اجرایی قرار دهد.
بهره‌گیری از موقعیت‌ها و فرصت‌های اقتصادی تنها با مشارکت فعال و همدل تمامی دست اندرکاران هر صنعت اعم از بخش دولتی که مسئولیت سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی و کنترل امور را در سطح ملی و حفاظت از منافع ملی و بخش‌های خصوصی و تعاونی که به عنوان بازوان اجرایی در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کنند میسر است و همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و ایجاد فضاهای گفتگو یکی از بهترین فرصت‌ها و فعال‌ترین زمینه‌ها در این راستا است. تجربه نمایشگاه‌های بزرگ راه و شهرسازی در سنوات گذشته و ارزیابی آن‌ها موید چنین رویکردهایی است.
همکاران و همراهان عزیز در بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی می‌دانند تا قبل از سال ۱۳۹۰، بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی به صورت متمرکز در یک نمایشگاه کنار هم قرار نمی‌گرفتند، در این سال با مطالعات و بررسی‌های کارشناسی، روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی توانست موانع موجود بر سر راه چنین اقدامی را مرتفع و فضا را برای حضوری یکپارچه فراهم آورد و اکنون که سومین نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی فرآیند شکل‌گیری و برگزاری را طی می‌کند، زوایای پیدا و پنهان و فرصت‌های جدید آن شناسایی و در مسیری متعالی تر از قبل به پیش می‌رود.
پاسخگویی به تقاضای همراهی،یاری و حمایت ازمجری نمایشگاه توسط تمامی حوزه‌های حمل‌و‌نقل و مسکن وشهرسازی در بخشهای دولتی، خصوصی وتعاونی کمترین وظیفه ای است که نباید از آن غفلت شود.
سومین نمایشگاه بزرگ راه وشهرسازی در اولین سال دولت تدبیر و امید و فضای جدیدی که وزیر محترم راه و شهرسازی در برنامه‌های اعلام شده خود برای مشارکت گسترده‌تر در بخش خصوصی گشوده است بهترین فرصت برای آگاهی از‌پتانسیل ها و ایجاد آمادگی برای ایجاد ظرفیت های جدید است. امیدوارم بخش‌های جانبی نمایشگاه که در برنامه مجری اعلام شده است مانند همایش‌ها، نشست‌های علمی و کارشناسی و فضاهای تبادل نظرواندیشه، بتواند این نمایشگاه را به یک محیط یاددهنده و یادگیرنده تبدیل نماید.
همکاران من در روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی و روابط عمومی سازمان‌های تابعه و استان‌ها و بخش خصوصی از ظرفیت‌سازی بی بدیل رسانه ای در نمایشگاه غافل نباشند و برای پرکردن مطلوب این فضا از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کنند.
تجربه سنوات قبل نشان می‌دهد که استفاده مطلوب از ظرفیت رسانه‌ای نمایشگاه به راحتی می‌تواند هزینه‌های احتمالی را جبران و به نوعی درآمد آفرین نیز باشد.
انشاالله در فرصت‌های آتی از بسترهای ارتباطی و چگونگی فضاسازی افناعی و خلق فضای تحلیل و نقد و تبدیل پاره‌ای تهدیدها به فرصت‌ها و فرصت طلایی همسو با سیاست‌های دولت تدبیر و امید با شما سخن خواهم گفت.
تا سخنی دیگر با تقدیم گرمترین درودها و آرزوی توفیق برای خانواده بزرگ راه و شهرسازی در بخش‌های دولتی و خصوصی و آرزوی موفقیت برای مجری محترم نمایشگاه بدرودتان می‌گویم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...