همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

شهر همدان دارای طرح جامع و تفصیلی

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان گفت: استان همدان دارای ۹ شهرستان و ۲۷ شهر بوده که همگی دارای طرح جامع و تفضیلی مصوب هستند.

محمدحسین مرادی اظهار کرد: حوزه شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی علاوه بر پیگیری در پیشبرد فیزیکی طرح‌های ناحیه‌ای، جامع و تفصیلی شهرهای استان، نظرات کارشناسی خود را در قالب جلسات اعمال کرده است.

وی افزود: تشکیل ۲۲ جلسه کمیته فنی مربوط به بررسی کارشناسی و اتخاذ تصمیم برای ارائه به جلسه کمیسیون ماده ۵ و ۱۵ جلسه کمیسیون ماده ۵ با تعداد ۱۵۹ مصوبه از مهم‌ترین اقدامات این حوزه طی سال جاری بوده است.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان تصریح کرد: تاکنون هفت جلسه کارشناسی کارگروه شهرسازی و بررسی و اتخاذ تصمیم برای ارائه به جلسه کارگروه امور زیربنایی و تشکیل سه جلسه و ۴۲ مصوبه به کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بخش شهرسازی در راستای توسعه نقاط شهری و روستا تلاش فراوانی کرده، گفت: طرح‌های جامع و تفصیلی و طرح‌ هادی روستایی، مکان‌یابی شهرک‌های صنعتی، شهر جدید حورا و طرح منطقه ویژه جهان‌آباد از جمله این اقدامات محسوب می‌شود.

مرادی اظهار کرد: تصویب بافت فرسوده جولان، شرکت در جلسات کمیته فنی طرح‌های هادی روستایی و شهری، تبصره یک ماده یک جهاد کشاورزی و ماده ۸ موضوع استقرار صنایع از دیگر اقدامات این حوزه است.

وی یادآور شد: از دیگر اقدامات این حوزه نظارت بر اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی شهرهای استان به صورت روزانه و هفتگی و بازدید و ارائه گزارش به مراجع قانونی از ساخت و سازهای انجام شده است.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان تصریح کرد: استان همدان دارای ۹ شهرستان و ۲۷ شهر بوده که همگی دارای طرح جامع و تفضیلی مصوب هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این حوزه در جلسات تخصصی آمایش سرزمین و برنامه‌ریزی منطقه‌ای شرکت کرده و به استعلامات مختلف از ادارات دولتی و اشخاص حقیقی پاسخ داده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...