شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Info@Shahrsazionline.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Bisphone: Shahrsazionline
  • Googel+ : shahrsazionline
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

لایحه برنامه پنج ساله شهرداری تهران(آخر)

بخش پنجم : نظارت و ارزیابی

ماده ۱۵۵
به منظور تحقق پاسخگویی، حفظ حقوق شهروندان و ارتقاء مستمر کارآمدی، شهرداری تهران مکلف است نظام جامع گزارش دهی را مشتمل بر گزارشهای تکلیفی و غیرتکلیفی ضروری و برحسب مخاطبان اعم از شهروندان، شورای اسلامی شهر تهران، دولت، مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای نظارتی و ذینفع و با مشخص کردن مرجع و دوره های تدوین هریک از گزارشهای مذکور، ظرف مدت ۶ ماه پس از تصویب این لایحه طراحی و طی سالهای برنامه پنج ساله به اجرا درآورد.

ماده ۱۵۶
به منظور نظارت بر حسن اجرای برنامه، شهرداری تهران موظف است گزارش نظارت و ارزیابی پیشرفت برنامه را حداکثر تا پایان شهریورماه هر سال مشتمل بر موارد ذیل به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.
۱) بررسی عملکرد مواد قانونی برنامه
۲) میزان دستیابی به اهداف و تحقق راهبردها
۳) بررسی عملکرد شاخصهای برنامه
۴) بررسی عملکرد واحدها و مناطق شهرداری
۵) ارزیابی عملکرد و تبیین علل مغایرت با برنامه و ارائه پیشنهادهای لازم در جهت بهبود عملکرد برنامه

ماده ۱۵۷
به منظور نهادینه سازی امر برنامه ریزی، شهرداری تهران موظف است نظام جامع برنامه ریزی و نظارت را مشتمل بر موارد ذیل تهیه و حداکثر تا شش ماه پس از تصویب برنامه پنج ساله اول جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.
۱) ساختار برنامه ریزی
۲) شرح وظایف کمیته ها و کارگروه ها
۳) فرآیند برنامه ریزی و نظارت و انطباق آن با آخرین دستاوردهای جهانی
۴) نحوه گزارش گیری و گزارش دهی

ماده ۱۵۸
شهردای تهران مکلف است به منظور ارزیابی و پایش میزان پیشرفت شهر تهران در چارچوب موازین برنامه، چشم انداز، اهداف کلی و راهبردهای توسعه طرح جامع شهر تهران، ضمن بررسی الگوهای بین المللی مقایسه کلان شهرها، نسبت به انتخاب الگوی متناسب و استخراج شاخصهای مربوطه و هماهنگ با شاخص های کلانشهرهای جهان و ایران، اقدام و نتایج حاصل از اندازه گیری شاخصهای مذکور را بهمراه نقاط قوت و ضعف و پیشنهادهای لازم برای بهبود وضعیت شهر، حداکثر تا پایان شهریورماه هر سال به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.

ماده ۱۵۹
به منظور حفظ و تضمین ثبات سیاستها و اقدامات برنامه ریزی شده در طی سالهای اجرای این برنامه، ایجاد اطمینان نسبت به ثبات سیاستها در میان مردم، ذی نفعان اجتماعی، بخش خصوصی، و سایرشرکای اجتماعی ،و احتراز از اقدامات سلیقه ای و بی ثباتی در سیاست ها وتصمیمات مدیریت شهری ، شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران تعهد می نمایند در طی سالهای اجرای این برنامه منحصراً سیاستها، برنامه ها و اقدامات مندرج در این سند را پیگیری و اجرا نمایند و از انجام هرگونه اقدام، تصویب هرگونه طرح و برنامه و اتخاذ هرگونه سیاستی که با مفاد این سند منطبق نباشد و یا در این سند مندرج نشده باشد اکیداً خودداری نماید.
هرگونه اقدام مغایر با بند فوق و یا مواردی که به هرعلتی نیاز به تغییر در این برنامه داشته باشد در طول اجرای برنامه ، همه ساله جمع بندی شده و با انضمام مطالعات و گزارشهای کارشناسی مبین ضرورت انجام تغییرات مذکور، در ماههای تیر و مرداد هر سال جمع بندی شده و لایحه اصلاحی برنامه منحصراً درشهریورماه هر سال به شورای اسلامی شهر تهران ارسال و در صورت تصویب، تغییرات موضوع اصلاحیه اعمال خواهد شدو لوایح بودجه سالیانه شهرداری در قالب برنامه حاضر و تغییرات احتمالی سالیانه تنظیم و به شورای اسلامی شهر تهران تقدیم خواهد گردید.

ماده ۱۶۰
به منظور تحقق اهداف مندرج در جداول الف؛ب و ج،شهرداری تهران موظف است در راستای جهت دهی و ساماندهی کلیه منابع و امکانات در طی سالهای برنامه اقدام نماید .

ماده ۱۶۱
شهرداری تهران متعهد است جداول برآورد منابع و مصارف سالهای برنامه (۹۲-۱۳۸۸) را همزمان با ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۸۸ به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...