شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان

مدیر برگزاری پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان از کیفی‌بودن برگزاری نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال همزمان با برگزاری این نمایشگاه کارگاه‌ها و همایش‌های آموزشی برای صنعتی‌سازی برگزار می‌شود.

امیر مازیار شاکری افزود: حدود ۱۵۰ شرکت در نمایشگاه امسال شرکت کردند. وی با بیان این‌که سال گذشته اذهان عمومی و سرمایه‌گذاران را به این بخش تشویق کردیم و برخی گفتند شاید حمایت های مالی تنها چاره‌ساز حمایت از صنعتی‌سازی شود اظهار کرد: آنچه از حمایت مالی ودستاوردهای نمایشگاه سال گذشته بر آمد، این بود که حمایت های مالی از سود آوری همین بخش حاصل می‌شود.

شاکری تصریح کرد: بخشی از صنعتی‌سازی در سال‌های اخیر بومی‌سازی شده و آنچه هدف نمایشگاه امسال است تربیت نیروی انسانی کارآزموده و استفاده از سرمایه‌گذاران برای صنعتی‌سازی است. وی افزود: امیدواریم تا سه سال آینده پروژه‌های آموزشی صنعتی‌سازی محقق شود و این نمایشگاه تا سه سال آینده دستاورد‌های زیادی داشته باشد.

شاکری معرفی فن آوری‌های نوین وآشنایی با مبحث فنی و اجرایی صنعتی سازی ساختمان را مهم‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه دانست و تاکید کرد: توسعه صنعتی ساخت‌وساز و حرکت به سمت شیوه های مدرن و فرهنگ سازی این شیوه نیز از اولویت های برگزاری نمایشگاه است. به گفته وی، امروزه توسعه صنعتی سازی ساختمان باید به عنوان مهم‌ترین چالش جامعه مهندسی ساختمان کشور شناخته شود.

در ادامه رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های ایجاد شده طی سال‌های اخیر در امر صنعتی‌سازی ساختمان گفت: در حال حاضر سند جامع صنعتی‌سازی تدوین شده است اما در بخش عملیاتی برنامه اجرایی دیده نمی‌شود.

محمد شکرچی‌زاده در مراسم افتتاحیه‌ی پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان تاکید کرد: تاکنون فعالیت‌ها و اقدامات زیادی دربخش صنعتی‌سازی انجام شده است ، اما هیچ یک به خوبی عملیاتی نشده ، چرا که صنعتی‌سازی یکی از ارکان رشد اقتصاد مسکن است. وی افزود: صنعتی‌سازی می‌تواند هزینه‌ی تمام شده ساخت‌وساز را کاهش دهد و در مقابل ساختمانی محکم‌تر و سالم‌تر تحویل دهد.

رییس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با اشاره به طرح‌های پیش‌روی وزارت راه و شهرسازی از جمله طرح آمایش سرزمین گفت: صنعتی‌سازی می‌تواند با توجه به اقلیم‌های متفاوت ایجاد شود و امیدواریم این مرکز در این زمینه با ارگان‌های ذیربط تشکیل جلسات مفیدی بدهد چرا که قرار است هر دوهفته یکبار جلسلاتی در این زمنه برگزار شود.

رییس سازمان نظام کاردانی استان تهران با تاکید بر اهمیت حرکت از سنتی‌سازی به صنعتی‌سازی گفت: صنعتی‌سازی به جز مسکن مهر در کشور ایجاد نشده است، چرا که در سال‌های گذشته فرصت‌های زیاد صنعتی‌سازی را از دست داده‌ایم. مهدی موذن در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان گفت: طی سال‌های گذشته در صنعتی‌سازی ساختمان و ساخت واحد‌های مسکونی مهر تعجیل شد و این امر موجب شد تا صنعتی‌سازی به اوج خود نرسد.

به گفته‌ی وی حرکت از سنتی‌سازی به صنعتی‌سازی در صنعت ساختمان حائز اهمیت است و شاید در برخی از موارد مجبور به صنعتی‌سازی شدیم که این میزان ساخت‌وساز برای مسکن کشور از جمله شهر تهران کافی نبوده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...