همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

استفاده از خودروی هوشمند لیزری در فرانسه

پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا):

استفاده از نخستین خودروی بدون راننده و بدون فرمان در شهر لاروشل فرانسه آغاز شد.

به گزارش کارنا ، این خودروی هوشمند به سامانه لیزر مجهز است . سامانه لیزری این خودرو را هدایت می کند و نمی گذارد با مانع برخورد کند و در صورت نیاز خودرو را متوقف خواهد کرد. مسیر حرکت این خودرو از پیش برنامه ریزی شده است و یک رادار و یک دوربین از طریق لیزر این خودرو را هدایت می کند. سامانه لیزری این خودرو از دویست متری موانع را شناسایی می کند تا از تصادف جلوگیری شود. علاوه بر این مسافران برای سوار شدن به سوی این خودرو نمی روند بلکه این خودروی لیزری و هوشمند است که سراغ مسافران می آید. خودروی لیزری هوشنمد را یک فرانسوی مغربی تبار ساخته است.

سازنده این خودرو گفت خودروی هوشمند بدون راننده در خیابانها تردد می کند و زمانیکه با خطر روبرو شود متوقف می شود.

وی افزود ویژگی این خودرو آُن است که میزان توجه ان به خطرات پیش روی ، از سرعت توجه انسان بیشتر است. یکی از نمونه های این خودروی هوشمند در خیابانهای شهر لاروشل به حرکت در آمده است .

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)